کد خبر : ۵۹۶۸۰
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
چند سالی است که امدادخودروهای تقلبی در پوشش شرکت اصلی اقدام به خالی کردن جیب مردم به شکل ها و روش های مختلف می‌کنند و تا به امروز توانسته اند با تکیه بر این شیوه ها موفق شده و به اهداف خود برسند و با جلب اعتماد مردم نسبت به اخذ پول اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار  خودروکار -  در حال حاضر امداد خودروی ایران با تجهیز ۱۵۰۰ پایگاه ارایه خدمات در سراسر کشور اقدام به ارایه خدمات مورد نیاز راننده ها کرده و همواره در تلاش است با بروزرسانی این شبکه سراسری و استفاده از آخرین فناوری های روز دارندگان خودرو را از چنگال کلاهبرداران نجات دهد.

اما با وجود این اقدامات هنوز هم تعداد زیادی از امدادخودروهای متقرقه توانسته اند با تکیه بر عدم آگاهی دارندگان خودروها آن ها را بازیچه خود کنند این در حالیست که در حال حاضر امداد خودرو‌های معتبری در کشور فعالیت قانونی دارند و بهترین راه برای فرار از کلاه برداران اعتماد نکردن به امدادهای تقلبی و متفرقه است.

در برخی از موارد دیده شده امداد خودروهای تقلبی با شگردهایی اقدام به دست‌کاری خودروهای پارک شده کرده و با از کار انداختن آن، به عنوان امداد خودرو گذری نسبت به تعمیر خودرو اقدام کرده و دستمزدهای غیرمتعارفی از صاحبان خودرو دریافت می‌کنند.

از این نمونه ها کم‌ نیست و حتی در سال‌های گذشته دیده شده یک شرکت که خود را امداد خودرو معرفی می کرد از مردم درخواست کرد تا پولی را پرداخت کنند تا در نوروز از خدمات امداد خودرو بهره مند شوند، بنابراین بسیاری از مردم نیز برای استفاده از ابن فرصت در تعطیلات نسبت به خرید کارت اقدام کردند؛ اما هیچ امدادی در کار نبود و بعدها مشخص شد که این شرکت اقدام به کلاه برداری از افراد کرده است.

این درحالی است که همه ساله شرکت‌های معتبر امداد خودرو نظیر امداد خودرو ایران در نوروز و سایر روزهای تعطیل سال خدمات ویژه ای در نظر می گیرند و دارندگان خودرو باید توجه کنند که اگر تمایل به دریافت این کارت ها دارند باید از شرکت مدنظر مطمئن شوند و نسبت به این شرکت ها حساس باشند چراکه شرکت‌های تقلبی نه تنها امدادی ارائه نمی‌دهند بلکه پول شما نیز به جیب کلاه برداران می‌رود. 

انجام تحقیقاتی اندک و ساده به شما کمک می کند تا متوجه شوید کدام امداد خودرو‌ها معتبر و کدام تقلبی هستند. 

به طور قطع یکی از راهکارهای شناسایی امداد خودروهای متخلف، بررسی خدمات نمایندگی ها است.

در حال حاضر تمامی امداد خودروهای سراسری تمامی خدمات و وظایف امداد خودرو را شامل شده و از کوچک‌ترین خدمات مانند رفع نقص فنی خودرو در محل، رفع نقص برقی خودرو در محل، پنچرگیری و تعویض لاستیک، تعمیر، تعویض یا شارژ باتری و ... تا خدماتی گسترده مانند حمل و جابجایی خودرو در مواقع اضطراری و کمک رسانی در مواقع بروز حوادث ناگهانی و جاده‌ای را در بر می‌گیرند، پس یکی از راه‌های تشخیص امداد خودرو تقلبی بررسی خدمات آن است.

یکی دیگر از راه‌های اصلی تشخیص امداد خودرو تقلبی، آگاهی از شماره امداد خودرو اصلی است که در حال حاضر امداد خودرو ایران با شماره ۰۹۶۴۴۰ به صورت شبانه روزی در حال ارایه سرویس دهی است که همین امر یکی دیگر از روش های تشخیص امدادهای اصلی از تقلبی است چرا که تمامی نمایندگی‌های اصلی امداد خودرو در سرتاسر کشور به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته در تمامی ایام هفته حتی روز‌های تعطیل  فعالیت دارند.

 یکی از شعار‌های امداد خودرو ارائه خدمات با تعرفه و قیمت‌های مصوب است به طوری که هرگونه خدمات در این شرکت ها با قیمت مشخصی ارایه می شود در حالی که در امداد خودروهای متخلف این تعرفه ها بدون کار کارشناسی بوده و مصرف کنده ناگزیر به پرداخت خواهد بود.

این نکات و راهکارهای گفته شده بهترین روش برای  تشخیص امداد خودرو تقلبی از امداد خودرو اصلی است و به طور قطع دارندگان خودرو باید بیشتر از هر شخص دیگری نسبت به این خدمات حساس باشند.
برچسب ها: امداد خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران