کد خبر : ۵۹۶۶۴
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
تولید خودروهای الکتریکی نسل بعدی تا سال ۲۰۲۷ ارزان‌تر از خودروهای بنزینی خواهد بود
به گزارش خودروکار -  پیش‌بینی می‌شود هزینه تولید خودروهای برقی کاهش یابد، در‌حالی‌که انتظار می‌رود هزینه تولید خودروهای بنزینی به دلیل متغیرهایی مانند افزایش قیمت نفت بالا رود. این تغییر در ساختار هزینه ممکن است منجر به افزایش پذیرش خودروهای الکتریکی و کاهش تولید خودروهای سنتی گازسوز شود.


شرکت تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد که خودروسازان در سال ۲۰۲۴، به مبارزه با تغییرات ناشی از نرم‌افزار و نقش‌های فزاینده برقی‌سازی ادامه خواهند داد که فاز جدیدی برای خودروهای الکتریکی  ایجاد می‌کند.

 طبق اعلام این شرکت، شرکت، خودروهای برقی با باتری تا سال ۲۰۲۷ به‌دلیل روش‌های جدید تولید که هزینه‌ها را کاهش می‌دهند، به طور متوسط ارزان‌تر از یک موتور احتراق داخلی قابل مقایسه خواهند بود. گارتنر انتظار دارد که هزینه‌های تولید به طور قابل‌توجهی سریع‌تر از هزینه‌های باتری‌ها کاهش یابد. 

باتری گران‌ترین بخش یک خودروی برقی است که حدود ۴۰درصد از قیمت آن را تشکیل می‌دهد. گارتنر همچنین پیش‌بینی می‌کند که ۱۵درصد از شرکت‌های برقی که از دهه گذشته تاسیس شده‌اند، تا سال ۲۰۲۷ خریداری یا ورشکسته خواهند شد.

این بدان معنا نیست که بخش خودروهای الکتریکی در حال فروپاشی است بلکه وارد مرحله جدیدی می‌شود که در آن شرکت‌هایی با بهترین محصولات و خدمات بر بقیه پیروز خواهند شد. خودروهای برقی در سال ۲۰۲۴ به رشد روزافزون ضریب نفوذ خود در بازار ادامه خواهند داد. 

گارتنر می‌گوید همه‌چیز برای دنیای خودروهای برقی رو به رشد است و پیش‌بینی می‌شود با وجود همه مشکلات، ضریب نفوذ بازار در سال جاری رشد کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران