کد خبر : ۵۹۶۲۹
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱
نمایش محصولات برقی ایران خودرو در پنجمین رویداد صنعت دانش بنیان
وزیر صنعت، معدن و تجارت بر توسعه ظرفیت های داخلی در فناوری خودروهای برقی تاکید کرد.
به گزارش خودروکار - عباس علی آبادی، در حاشیه پنجمین رویداد صنعت دانش بنیان که با محوریت خودروهای برقی برگزار شد، توسعه ظرفیت های داخلی را متوجه حوزه مهندسی دانست و گفت: در این زمینه ظرفیت‌های ساخت خوب است و باید بتوانیم در گلوگاه ها و محل‌هایی که ارزش افزوده بالایی دارد به پلتفرم های مشترک توجه کنیم و به سمت خلق ارزش افزوده برویم.
وی تصریح کرد: انتظار ما بیش‌تر از شرکت های دانش بنیان برای بومی سازی فناوری خودرو برقی است، اسناد بالادستی در این زمینه به اندازه کافی وجود دارد که ما متکی به همین اسناد هستیم. 
وزیر صمت راه حل فعلی برای مشکلات آلودگی هوا و سوخت، از جنبه اقتصادی و زیست محیطی را توسعه خودروهای برقی دانست و گفت: تصمیمات باید متکی به اصل مساله باشد که خودرو برقی نیازی ملی در شرایط فعلی است. 
گفتنی است، گروه صنعتی ایران خودرو در پنجمین رویداد صنعت دانش بنیان با محوریت زیست بوم خودرو برقی حضور فعال داشت. 
وزیر صمت با حضور در غرفه ایران خودرو در حاشیه این رویداد، از محصولات برقی ایران خودرو شامل ری‌را برقی که نخستین خودرو برقی داخلی به شمار می رود، به همراه سه دستگاه تاکسی برقی دیدن کرد و علی شیخ زاده، قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در تامین، تولید و توسعه محصول توضیحات لازم درخصوص راهبردهای این شرکت درخصوص توسعه خودروهای برقی را به وزیر صمت ارایه کرد. 
برچسب ها: وزیر صمت
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران