کد خبر : ۵۹۶۱۲
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲
هلدینگ رایزکو طی مراسمی کلنگ آغاز ساخت یکی از بزرگترین پروژه های قطعه سازی در جنوب کشور را به زمین زد. این پروژه قرار است در منطقه آزاد اقتصادی و تجاری ارگ جدید ساخته شود.
به گزارش خبرنگار خودروکار، هلدینگ رایزکو با نزدیک به 3 دهه فعالیت دارای 30 زیرشرکت فعال بوده و با افزایش دامنه تولید محصولات، تکمیل زنجیره ارزش و ارائه خدمات متنوع در شرکت های زیر مجموعه در قالب یک هلدینگ تخصصی چند رشته ای در اقتصاد کشور مشغول به فعالیت است. 


این هلدینگ به عنوان سهامدار اصلی کسب و کارهای مختلف در حوزه هایی چون خودروسازی، تولید قطعات خودرو، تولید کامپاندهای پیشرفته پلیمری، نواوری، صنایع خلاق و شتباه دهنده و .... فعال است. این مجموعه همواره کوشیده با ارتقا سطح کمی و کیفی محصولات خود در سطح کلاس جهانی، چشم اندازی روشن از فعالیت های تولیدی و تجاری را در داخل و خارج از کشور ایجاد کند. 


دکتر حمیدرضا صمدی، موسس و رییس هیات مدیره هلدینگ رایزکو در آیین کلنگ‌زنی و احداث پروژه بزرگ مجموعه کارخانه های صنعتی رایزکو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید توضیحاتی را در خصوص برنامه های این گروه در راستای داخلی سازی و اشتغالزایی ارائه کرد.

وی بیان کرد: ایران با در اختیار داشتن منابع، دارایی و نیروی انسانی مناسب در مقایسه با کشورهای همسایه باید بتواند این ثروت را به چرخه اقتصادی وارد کرده و از آن بهره مند شود. 


حمید رضا صمدی رئیس هیات مدیران رایزکو در این مراسم که با حضور استاندار کرمان،فرماندار بم و مسئولین استانی برگزار شد گفت : ما باید از حواشی پرهیز کنیم و این حواشی نباید سد راه تولید شوند و باید رهنمود های رهبر معظم انقلاب را پیشه راه کنیم و تولید را افزایش دهیم نه آنکه بعنوان تولید کننده درگیر حواشی باشیم.

هلدینگ رایزکو در این پروژه ۵۵۰ هزار متر مربع زمین را در فاز اول خریداری کرده است که در همین فاز ابتدای ۳۵۰هزار متر مربع آن به بهره برداری خواهد رسید. طبق برآوردهای به عمل آمده فاز ابتدایی می تواند طی 1 سال و نیم الی 2 سال به پایان رسیده و زمینه اشتغال 2500 نفر را فراهم کند. 


پاکدامن، مدیر پروژه کارخانه جات رایزکو در کرمان که کلنگ آن به زمین خورد، طی سخنرانی اعلام کرد: برای این پروژه سرمایه گذاری 157 میلیون یورویی به علاوه 3500 میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی انجام شده است. 

برنامه ریزی های تولید خودرویی کشور در خصوص تولید یک میلیون خودرو در سال در شهرستان بم و در منطقه ارگ جدید بم و شرایط ویژه مناطق اقتصادی جهت صادرات و تولید انرژی سبز و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان و نخبگان مناطق محروم و اقتصادی از دلایل انتخاب و سرمایه گذاری هلدینگ رایزکو است.
برچسب ها: خودروکار ، رایزکو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران