کد خبر : ۵۹۵۵۱
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۶
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنگام تصمیم‌گیری بین منفعت مردم و منفعت خودروساز‌ها، قاعدتا باید به نفع مردم تصمیم‌گیری و حرکت کنیم، گفت: حتی یک ساعت فوت وقت در زمینه نجات مردم از شرایط فعلی حمل و نقل عمومی، جایز نیست!
به گزارش خودروکار - محسن پیرهادی  درباره خرید تاکسی، اتوبوس و موتورسیکلت‌های برقی برای حمل و نقل عمومی تهران اظهار کرد: بنده جوز موافقان جدی تولید و واردات اتوبوس‌ و تاکسی‌های برقی و هیبریدی به کشور هستم چراکه هم با ناترازی سوخت مواجه هستیم و هم شهروندان از آلودگی‌ هوا رنج می‌برند. 

وی با بیان اینکه اولویت ما حقوق و منفعت مردم است تا خودروسازان ادامه داد: هنگام تصمیم‌گیری بین منفعت مردم و منفعت خودروساز‌ها، قاعدتاً باید به نفع مردم تصمیم‌گیری و حرکت کنیم بنابراین اگر دیدیم هنوز شرایط به شکل مناسب فراهم نیست و خودروساز داخلی نمی‌تواند خودروی مناسب برای حمل و نقل عمومی را تولید و عرضه کند باید به فوریت نسبت به واردات آن اقدام کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتی یک ساعت فوت وقت در زمینه نجات مردم از شرایط فعلی حمل و نقل عمومی، جایز نیست البته در این بین اگر خودروسازان داخلی توان تولید و عرضه محصولات موردنظر برای حمل و نقل عمومی را داشته باشند باید اولویت را حمایت از آنها قرار دارد و هر عقل سلیمی هم حکم می‌کند که از توان خودروساز داخلی بهره‌مند شویم. 

وی افزود: اما آنچه خودروسازان برای تولید اتوبوس‌های برقی پیشنهاد می‌دهند، همان خودورهای خارجی با قمیت گران‌تر است که قطعاتش داخل کشور مونتاژ می‌شود و با تأخیر زیادی به شهرداری‌ تحویل داده می‌شود. 

پیرهادی خاطرنشان کرد: چرا شهرداری باید بودجه‌ خود را به این شکل هزینه کند؟ باید دید سود مردم در چیست؟ خواسته مردم حل و فصل مشکلات حوزه حمل و نقل عمومی است و نمایندگان مردم باید صرفه و صلاح آنها را در نظر بگیرند، در حال حاضر نیز صرفه و صلاح مردم این است که بتوانیم اتوبوس و تاکسی برقی را وارد کشور کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم. 

وی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر اتفاقات خوبی رقم خورده اما سرعت تصمیم‌گیری و اجرا باید افزایش یابد، یادآور شد: ضرورت دارد که دولت در راستای حمایت از برقی‌سازی اتوبوس‌ها و تاکسی در تهران حمایت همه‌‌جانبه‌ای داشته باشد البته برای تأمین ارز مورد نیاز در حوزه حمل و نقل عمومی شهرداری کلانشهرها اقداماتی کرده است اما با توجه به کمبودهایی که در حمل و نقل عمومی وجود دارد، باید این حمایت‌ها تداوم یابد. 
برچسب ها: واردات اتوبوس‌
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران