کد خبر : ۵۹۴۸۵
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶
کرایسلر با رونمایی از کانسپتی از تولید یک مدل جدید الکتریکی خبر داد.
به گزارش خودروکار -  نام این کانسپت هال‌سیون (Halcyon) است و گفته می‌شود خودرویی که براساس آن ساخته می‌شود در سال ۲۰۲۸ به بازار عرضه خواهد شد.کرایسلر یکی از زیرمجموعه‌های استلانتیس است و در حال حاضر تنها یک مینی‌ون تولید می‌کند. این شرکت در سال‌های گذشته ایده‌هایی از مدل‌های آینده‌اش را در قالب چند کانسپت نمایش داده ولی تاکنون خبری رسمی از تولید این مدل‌ها منتشر نشده است.

 هال‌سیون از پلتفرم الکتریکی گروه استلانتیس استفاده می‌کند که قرار است جیپ، مازراتی و آلفارومئو، زیرمجموعه‌های دیگر استلانتیس هم از آن برای ساخت مدل‌های لوکس استفاده کنند. استلانتیس می‌گوید این پلتفرم می‌تواند باتری‌هایی داشته باشد که با هر بار شارژ تا ۸۰۰ کیلومتر حرکت کنند.

ازجمله فناوری‌هایی که در کانسپت هال‌سیون معرفی شده، سیستمی برای شارژ باتری هنگام حرکت است. در این فناوری، جاده‌ها به سیستمی مجهز می‌شوند که می‌تواند الکتریسیته را به باتری خودرو‌های در حال حرکت منتقل ‌کند. در این صورت خودرو برای شارژ کردن باتری‌ نیاز به توقف ندارد و تا زمانی که روی جاده حرکت ‌کند باتری‌هایش شارژ می‌شود.استلانتیس سال ۲۰۲۲ با همکاری چند شرکت دیگر در آزمایشی در ایتالیا این فناوری را نمایش داد.

هزینه زیاد برای ساخت جاده‌هایی که بتوانند باتری را شارژ کنند از مهم‌ترین موانع در راه تولید انبوه این فناوری است. خودرو‌ها هم برای چنین روشی نیاز به فناوری ویژه‌ای دارند که هزینه‌بر است. ۹۵درصد اتاق هال‌سیون با موادی ساخته شده که از بازیافت سی‌دی‌های موسیقی تولید شده‌اند.

 کانسپت با تصور دورانی طراحی شده که خودرو‌ها در اکثر مواقع خودران هستند و برای همین فرمانش زیر داشبورد جمع می‌شود.کرایسلر همچنین قابلیت‌های نرم‌افزاری جدید گروه استلانتیس را در کانسپت هال‌سیون نمایش داد.

 استلانتیس سیستم‌عاملی برای خودرو‌هایش طراحی کرده که می‌تواند با اینترنت به‌روز شود و توانایی اضافه کردن قابلیت‌های پیشرفته خودران را به خودرو اضافه کند. 

این سیستم عامل می‌تواند اطلاعات را به صورت سه‌بعدی و واقعیت مجازی روی شیشه‌های خودرو نمایش دهد.


برچسب ها: کرایسلر
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران