کد خبر : ۵۹۴۶۱
تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۷
قیمت بالای خودروهای عرضه شده و عدم تناسب با قدرت خرید مردم، عدم واردات خودرو طبق وعده‌ها و بلاتکلیفی واردات خودروهای کارکرده موجب تشدید رکود در بازار خودرو شده است.
به گزارش خودروکار -  بررسی روند بازار خودرو طی هفته جاری، حاکی از آن است که پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ در حدود ۶۱۵ میلیون تومان قیمت خورد. اما قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۲ در بازار به قیمت ۸۶۵ میلیون تومان به فروش رفت. این در حالی است که پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ در بازار ۶۵۵ میلیون تومان قیمت داشت. پژو ۲۰۷ دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ هم به قیمت ۷۲۰ میلیون تومان به فروش رفت.

در این میان، قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ در بازار ۷۷۰ میلیون تومان قیمت داشت. قیمت پژوپارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۷۴۵ میلیون تومان قیمت خورد.

بنا بر این گزارش، تارا دنده‌ای V۱ مدل ۱۴۰۲ نیزدر حدود ۷۸۵ میلیون تومان قیمت خورد. همچنین قیمت تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ بدون تغییر به ۳۷۸ میلیون تومان رسید و تیبا هاچ‌بک EX هم به قیمت ۳۸۳ میلیون تومان به فروش رفت.

همچنین قیمت دناپلاس اتوماتیک توربوآپشنال مدل ۱۴۰۲ در بازار ۹۸۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. قیمت دناپلاس دنده‌ای ساده مدل ۱۴۰۲ هم به ۷۴۰ میلیون تومان رسید.

اما راناپلاس به قیمت ۵۹۵ میلیون تومان به فروش رفت. در عین حال، ساینا S دنده‌ای بنزینی مدل ۱۴۰۲ به قیمت ۴۰۵ میلیون تومان رسید. ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز به قیمت ۴۷۵ میلیون تومان به فروش رفت.

در این میان، سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مدل ۱۴۰۲ در حدود ۶۶۵ میلیون تومان قیمت خورد. شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ نیز به قیمت ۸۱۵ میلیون تومان به فروش رفت.

کوییک GX L دنده‌ای ۳۵۹ میلیون تومان بود. کوییک R پلاس اتوماتیک هم به قیمت ۴۹۲ میلیون تومان به فروش رفت.

به گفته فعالان بازار خودرو، اگرچه نزدیک شب عید هستیم اما بازار خودرو همچنان راکد بوده و مشتریان زیادی به این بازار رفت و آمد نمی‌کنند. از جمله دلایل اصلی این رکود، قیمت بالای خودروهای عرضه شده و عدم تناسب با قدرت خرید مردم، عدم واردات خودرو طبق وعده‌ها و بلاتکلیفی واردات خودروهای کارکرده است.


خودروقیمت
پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما۶۱۵ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P۸۶۵ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ تیپ ۵۶۵۵ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ دنده‌ای۷۲۰ میلیون تومان
پژو پارس ELX-TU۵۷۷۰ میلیون تومان
پژوپارس LX۷۴۵ میلیون تومان
تارا دنده‌ای V۱۷۸۵ میلیون تومان
تیبا صندوق‌دار۳۷۸ میلیون تومان
تیبا هاچ‌بک۳۸۳ میلیون تومان
دناپلاس اتوماتیک توربوآپشنال۹۸۵ میلیون تومان
دناپلاس دنده‌ای ساده۷۴۰ میلیون تومان
راناپلاس۵۹۵ میلیون تومان
ساینا S دنده‌ای بنزینی۴۰۵ میلیون تومان
ساینا S اتوماتیک۴۷۵ میلیون تومان
سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی۶۶۵ میلیون تومان
شاهین G اتومات۸۱۵ میلیون تومان
کوییک GX L دنده‌ای۳۵۹ میلیون تومان
کوییک R پلاس اتوماتیک۴۹۲ میلیون تومان

برچسب ها: قیمت خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران