کد خبر : ۵۹۴۱۷
تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
اکسپنگ، سازنده خودروهای برقی چینی، اعلام کرد که امسال چهارهزار نفر را استخدام خواهد کرد و میلیون‌ها یوان در هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری خواهد کرد، زیرا به دنبال جان سالم به در بردن از رقابت در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان است.
به گزارش خودروکار - هی شیائوپنگ، مدیرعامل اکسپنگ، گفت که این شرکت همچنین ۳.۵میلیارد یوان (۴۸۶.۳۶میلیون دلار) در تحقیق و توسعه هوش مصنوعی برای رانندگی هوشمند سرمایه‌گذاری خواهد کرد و قصد دارد تا حدود ۳۰محصول جدید یا مدل اصلاح‌شده را طی سه سال عرضه کند.

سرمایه‌گذاری خودروسازان روی هوش مصنوعی
وی افزود در مواجهه با وضعیت بدبینانه اقتصاد کلان، بسیاری از شرکای تجاری عقب‌‌نشینی می‌کنند و از سرمایه‌گذاری می‌ترسند. 

من فکر می‌کنم این فرصتی برای توسعه ماست. در سال ۲۰۲۴، ما روند را کاهش خواهیم داد و در سه‌ماهه چهارم یا قبل از آن وارد یک چرخه مثبت پرسرعت خواهیم شد. برنامه‌های توسعه اکسپنگ با رقبایی که برای کاهش هزینه‌ها رقابت می‌کنند، در تضاد است. 

تقاضا در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان علی‌رغم تخفیف‌های مجدد به رهبری تسلا، همچنان کاهش می‌یابد. نیو، یکی دیگر از تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی، در ماه نوامبر گفت که نیروی کار خود را ۱۰درصد کاهش می‌دهد تا در بحبوحه رقابت رو‌به‌رشد، کارآیی را بهبود بخشد. 

خودروسازان در چین در مواجهه با تقاضای ضعیف‌تر در داخل، به صادرات به عنوان نیروی محرکه برای رشد نگاه کرده‌اند، اما نفوذ رو‌به‌رشد چین به عنوان یک صادرکننده خودرو باعث ایجاد مشکل در خارج از کشور شده است. وزارت بازرگانی چین اوایل این ماه گفت که صنعت خودروهای انرژی جدید را تشویق می‌کند تا به محدودیت‌های تجارت خارجی پاسخ دهد و با شرکت‌های خارج از کشور همکاری کند، در‌حالی‌که اروپا در مورد یارانه‌های چینی برای این بخش تحقیق می‌کند.

 بر اساس گزارش رویترز، فولکس واگن در ماه ژوئیه اعلام کرد که حدود ۷۰۰میلیون دلار در اکسپنگ سرمایه‌گذاری کرده و ۴.۹۹درصد از سهام این شرکت را خریداری خواهد کرد.
برچسب ها: خودروهای برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران