کد خبر : ۵۹۳۸۱
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۳
شرکت خودروسازی تسلا که پیشگام در توسعه خودروهای الکتریکی است، ساخت بزرگ‌ترین ایستگاه سوپرشارژ در جهان را برنامه‌ریزی کرده است و آماده می‌شود تا تجربه شارژ را برای دارندگان خودروهای الکتریکی متحول کند.
به گزارش خودروکار - کاربری به نام MarcoRP در توییتر سابق و ایکس کنونی که آن نیز متعلق به ایلان ماسک است، اخبار مربوط به برنامه‌های تسلا را به اشتراک گذاشت. به نقل از آی‌ای، براساس یک برنامه توسعه در کالیفرنیا، تسلا در حال آماده شدن برای ساخت یک ایستگاه سوپرشارژ کاملا جدید در لاست هیلز (Lost Hills)، در فاصله حدود ۲.۵ساعتی از لس‌آنجلس است.
تسلا بزرگ‌ترین ایستگاه شارژ الکتریکی جهان را می‌سازد

این پروژه بلندپروازانه در شهرستان کرن (Kern)، کالیفرنیا واقع می‌شود. این جایگاه به عنوان برترین شبکه شارژ برای دارندگان تسلا، سفرهای طولانی‌مدت را با برنامه‌ریزی برای ۱۶۴ جایگاه شارژ تسهیل می‌کند. این جایگاه‌ها به طور ویژه برای صاحبان سایبرتراک‌های آینده تسلا مناسب است. تسلا از یک ریزشبکه متشکل از باتری‌ها و پنل‌های خورشیدی استفاده می‌کند تا ایستگاه سوپرشارژر را سازگارتر با محیط‌زیست و قابل‌اطمینان‌تر کند. آنها از نور خورشید برای تولید برق و ذخیره انرژی اضافی در باتری‌ها استفاده می‌کنند. این به آنها کمک می‌کند تا انرژی را به‌طور کارآمدتر مصرف کنند، میزان برق مورد نیاز خود را به‌یکباره کاهش دهند و شارژ را ارزان‌تر کنند. این یک راه هوشمند برای کمک به محیط‌زیست و اطمینان از ثابت ماندن منبع تغذیه است.

در‌حالی‌که جدول زمانی دقیق برای تکمیل ایستگاه مشخص نیست، مکان ایستگاه بین شمال و جنوب کالیفرنیا یک مکان استراتژیک است و تضمین می‌کند که به عنوان یک حلقه حیاتی برای رانندگان در این مسیر پرترافیک عمل می‌کند. جالب اینجاست که ایستگاه جدید در فاصله‌ای نه چندان دور از یک ایستگاه سوپرشارژ موجود تسلا در کتلمن‌سیتی است که زمانی بزرگ‌ترین در جهان به حساب می‌آمد. بزرگ ترین ایستگاه شارژ الکتریکی جهان در سال گذشته در آلمان افتتاح شد که ۲۵۹ محل شارژ برای خودروهای الکتریکی دارد. در آن از یک سیستم پنل خورشیدی عظیم استفاده شده است که مانند سقفی روی نقاط شارژ عمل می‌کند و از خورشید برق تولید می‌کند. براساس گزارش‌ها، کل فرآیند راه‌اندازی آن پنج‌میلیون یورو هزینه داشته است. تسلا همان طور که وب‌سایتش ادعا می‌کند بیش از ۵۰هزار ایستگاه سوپرشارژ دارد که آن را به بزرگ‌ترین شبکه شارژ سریع در سراسر جهان تبدیل می‌کند.

برچسب ها: تسلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
آرین دیزل
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران