کد خبر : ۵۹۲۸۳
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۱
تاتا موتورز هند، باارزش‌ترین خودروساز این کشور، افزایش بیش از دو برابری سود سه‌ماهه سوم را گزارش کرد و انتظارات را شکست.
به گزارش خودروکار -  این شرکت شاهد فروش بالایی در واحد خودروهای لوکس بریتانیایی خود -جگوار لندرور- بود. 

 سود خالص تلفیقی در سه ماه منتهی به ۳۱ دسامبر نسبت به سال قبل به ۷۰.۲۵میلیارد روپیه (۸۴۷.۷میلیون دلار) افزایش یافت. تحلیلگران به طور متوسط سود معادل ۴۴.۵۱میلیارد روپیه را انتظار داشتند.


خودروهای جگوار لندرور گران‌تر و سودآور تقریبا دو‌سوم درآمد تاتا موتورز را تشکیل می‌دهند. این بخش به جمعیت مرفه جهانی که تا حد زیادی تحت‌تاثیر تورم بالا قرار ندارند، پاسخ می‌دهد.

 این گروه اوایل این ماه اعلام کرد که فروش جگوار لندرور در دوره اکتبر تا دسامبر ۲۷درصد افزایش یافته است. این اتفاق سبب شد کل درآمد سه‌ماهه تاتا موتورز ۲۵درصد افزایش یابد و به ۱.۱۱تریلیون روپیه برسد و از انتظارات تحلیلگران پیشی بگیرد. 

 حاشیه سود قبل از بهره، مالیات و هزینه استهلاک وام از ۱۱.۱درصد در سال گذشته به ۱۴.۳درصد افزایش یافت. با‌این‌حال، بازار داخلی تاتا همچنان تحت‌تاثیر تقاضای ضعیف قرار داشت و بر اساس داده‌های فروش ماهانه، حجم کل فروش در سه‌ماهه نسبتا ۳درصد افزایش یافت. 

طبق گزارش رویترز، در اوایل هفته گذشته سهام تاتا موتورز افزایش یافت و به این شرکت کمک کرد تا از ماروتی سوزوکی پیشی بگیرد و عنوان ارزشمندترین خودروساز هند را به خود اختصاص دهد. در حالی که ماروتی خودروهای بیشتری می فروشد، تاتا موتورز از نظر درآمد به عنوان بزرگترین خودروساز شناخته می‌شود.
برچسب ها: سوزوکی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران