کد خبر : ۵۹۲۳۴
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
اتو اکسپو تهران/۸
مدیرعامل گروه بهمن از رونمایی از اتوبوس برقی این گروه تا پایان امسال و عرضه یک خودرو اقتصادی در سال آینده خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۳ با توقف تولید وانت کارا، محصول جدیدی با عنوان کاپرا B و U جایگزین این خودرو می‌شود ضمن آن که خودروهای برقی نیز به سبد محصولات این شرکت اضافه می شود.
به گزارش خودروکار - ، بیوک علیمرادلو در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران با اشاره به توانایی این شرکت اظهار کرد: گروه بهمن مجموعه قدرتمندی از خودروسازان است که توانایی تولید محصولات دو تا ۱۸ چرخ را دارد. 

علیمرادلو نابرابری در تخصیص ارز به خودروسازان را بخشی از چالش جدی این گروه اعلام و نیاز ارزی این گروه برای  سال جاری را حدود یک میلیارد دلار اعلام کرد که از این رقم تاکنون کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار  تامین شده است.
وی  از تولید و عرضه خودرو اقتصادی در گروه بهمن خبر داد و گفت: به‌زودی محصولی جدید و اقتصادی  در سگمنت C تولید و عرضه می شود که‌ می‌تواند بازار را رقابتی‌تر کرده و سبد محصولات بهمن را گسترده‌تر کند.
 مدیرعامل گروه بهمن از عرضه G9 و XB1 در حوزه خودروهای سواری، همینطور کشنده X9 و J7 و کامیون‌های 6و 8 تن در حوزه خودروهای تجاری و در نهایت ورود موتورسیکلت ویژه کار و اتوبوس بین‌شهری و اتوبوس برقی شهری در سال آینده خبر داد.

وی در خصوص مشکلات اخیر ناشی از تعهداتی که از جناب وزارت صمت ایجاد شده است نیز گفت: ما در خصوص تحویل خودرو به مشتریان خود بدقولی نداشته‌ایم و هر جا متعهد شویم، به موقع آن را انجام می‌دهیم اما مسائل طرح نوبت زمستان را پیش‌بینی کرده‌ و بارها تذکر دادیم بنابراین وضعیتی که امروز صنعت خودرو را گرفتار کرده حاصل تئوری‌های غلط است. 
علیمرادلو در ادامه با اشاره به بازار متنوع و رقابتی خودروهای تجاری گفت: هرچند در سال جاری مشکلات ارزی اجازه نداد، آنطور که انتظار داشتیم پیش برویم اما باوجود همه این مشکلات، تولیدات امسال‌ رشد قابل توجهی داشته است.

علیمرادلو از توسعه تدریجی خودروهای برقی این گروه خبر داد و گفت: خودروی برقی EQM5 هفته اخر بهمن ماه از گمرک ترخیص و قابل استفاده برای شرکت‌های تاکسیرانی و افراد خواهد بود. براساس وعده قبلی بسترهای تاکسیرانی این خودرو ایجاد خواهد شد و امروز برای توسعه شبکه شارژ توافقاتی انجام می‌شود. وی در همین رابطه افزود: خودروی NETA U که در این نمایشگاه معرفی شد دومین محصول کاملا برقی گروه بهمن است. همچنین فیدلیتی XB1  که در اتواکسپوی تهران معرفی شده است نیز به سبد تولیدات بهمن اضافه خواهد شد.

وی در تشریح برنامه تولید پیکاپ آفرود G9 و ون‌‌اینرودز گفت: وانت G9 عرضه به بازار می‌شود و در سال ۱۴۰۳ برنامه مفصلی در این باره خواهد داشت. اینرودز جای خود را باز کرده و شاهد رشد تولید آن خواهیم بود. 

مدیرعامل گروه بهمن در خصوص خودروهای تجاری مجموعه گروه گفت: بهمن دیزل سال جاری عملکرد خوبی داشته و در سال آینده محصولات جدیدی را وارد بازار خواهد کرد. شرکت سیباموتور FAW-j6 460 را در سال جاری عرضه کرد و سال اینده نیز عرضه J7 را خواهیم داشت که با توجه به قابلیت‌های آن سرآمد بازار می‌شود. وی در خصوص برنامه سیبا موتور برای سال ۱۴۰۳ گفت: محصولات جدید سیباموتور، تایگر 6تن و 8 تن در شش ماهه دوم عرضه می‌شود.

 علمیرادلو در ادامه با اشاره به شرکت اسنا که در ساخت اتوبوس‌های شهری و بین‌شهری فعالیت دارد، گفت: در سال 1402 یک‌صد دستگاه به شهرداری تبریز تحویل شد و تا آخر سال حدود صد دستگاه اتوبوس تحویل شهرداری تهران می‌شود. تولید اتوبوس ۱۸ متری نیز آغاز شده و در خصوص این محصول قرارداد جاری با شهرداری اصفهان داریم. وی افزود: برنامه‌ریزی‌ها در خصوص اتوبوس ۱۲ متری برقی آغاز شده و سال آینده تولید آن انجام خواهد شد و اتوبوس ۹متری بین شهری نیز به زودی ارائه خواهد شد.
مدیرعامل گروه بهمن درباره برنامه‌های شرکت 《ایران دوچرخ》 گفت: در حوزه موتور سیکلت، موتور تمام برقی کار ایران دوچرخ که توسط مهندسان ایرانی طراحی شده و کاملا منطبق با نیاز کسانی است که با موتور کار می‌کنند در حضور مقام معظم رهبری رونمایی شد.
برچسب ها: بهمن
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران