کد خبر : ۵۹۱۹۸
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷
بی‌وای‌دی غول خودروهای برقی چینی انتظار دارد سود خالص این شرکت در سال ۲۰۲۳ به دلیل فروش قوی و کاهش هزینه‌ها تا ۸۶.۵درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد.
به گزارش خودروکار -  بی‌وای‌دی سود خالص سال گذشته را ۲۹ تا ۳۱میلیارد یوان (۴.۰۴ تا ۴.۳۲میلیارد دلار) پیش‌بینی کرد که نسبت به سال قبل از آن ۷۴.۴۶ تا ۸۶.۴۹درصد افزایش یافته است. این رشد با سرعت بسیار کمتری نسبت به سال ۲۰۲۲ رخ خواهد داد که بی‌وای‌دی افزایش ۴۴۶درصدی سود خالص را نشان داد.

 این شرکت با وجود رقابت شدید در صنعت خودروهای برقی، به بهبود قابل‌توجهی در سودآوری دست یافته و انعطاف‌پذیری قوی از خود نشان داده است. این شرکت مستقر در شنژن اعلام کرد که نتایج به لطف عواملی از جمله رشد سریع فروش خارج از کشور و توانایی کنترل هزینه در زنجیره تامین، به دست آمده است. تسلا، بزرگ‌ترین رقیب بی‌وای‌دی، رشد ۱۹.۴درصدی سود خالص در سال ۲۰۲۳ را با رقم ۱۵میلیارد دلار گزارش داد.


بی‌وای‌دی در سه‌ماهه آخر سال ۲۰۲۳ با عرضه ۵۲۶هزار و ۴۰۹ وسیله نقلیه به برترین سازنده خودروهای برقی از نظر فروش تبدیل شد و تسلا را با تحویل ۴۸۴هزار و ۵۰۷ خودرو شکست داد. این شرکت در کل سال ۲۰۲۳، حدود ۳.۰۲میلیون دستگاه خودرو فروخته که افزایش ۶۱.۹درصدی را نشان می‌دهد. 

بر اساس گزارش رویترز، بی‌وای‌دی در ماه ژانویه از سه مدل الکتریکی در اندونزی رونمایی کرد، زیرا به دنبال جایگاه برتر بازار در بخش بزرگ‌ترین اقتصاد آسیای جنوب شرقی است. تجارت بی‌وای‌دی، غیر از خودرو  شامل فروش قطعات الکترونیکی برای گوشی‌های هوشمند نیز می‌شود.
برچسب ها: بی‌وای‌دی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران