کد خبر : ۵۹۱۴۲
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
برخلاف آنچه ایران نوین به عنوان مجری برگزارکننده پنجمین نمایشگاه خودروی شهر آفتاب مدعی است ، آغاز اتواکسپو تهران با غایبان پرشمار همراه شده است و خودروسازان به نام مطرحی دراین رویداد حضور ندارند.
به گزارش خودروکار، پنجمین نمایشگاه خودروی شهر آفتاب را می توان پر حاشیه ترین رویداد خودرویی سال های اخیربه شمارآرود.

ابتدا قرار بود این رویداد در دومین ماه سال برگزار شود که به تعویق افتاد.بعد خرداد ماه مطرح شد که گویا فراموش کرده بودند زمان برگزاری این رویداد با ایام شهادت امام حسین (ع) همزمان خواهد شد. تا اینکه سرانجام بهمن ماه به عنوان زمان نهایی مطرح و تائید شد.

نحوه انتخاب مجری برگزار کننده نیز حاشیه های زیادی ایجاد کرد. ابتدا قرار شد این رویداد بسیار مهم به صورت کنسرسیوم برگزار شود. هیچ یک از شرکت های حاضر در این رویداد حاضر به پذیرش آن نشدند.

چرا که غیر از یکی از شرکت هایی که نامش را در این کنسرسیوم گنجانده بودند،سایرین تجربه ای در این زمینه نداشتند.

در واقع برگزاری نمایشگاه حمل و نقل در آبان ماه سال گذشته در مصلی تهران تنها تجربه شرکتی به شمار می آمد که سهم اصلی در این کنسرسیوم به آن اختصاص یافته بود. این مساله نه تنها برای شرکت های فعال در صنعت نمایشگاهی قابل پذیرش نبود،بلکه خودروسازان نیز ازپذیرش و همکاری در چنین شرایطی سرباز زدند.

این امر باعث شد که این ایده خام به طور کل کنار گذاشته شود و اتواکسپو تهران در زمانی که اعلام شده بود،برگزار نشود.

سپس حاشیه هایی مبنی بر انتخاب مجری این رویداد به وجود آمد. با این حال در نهایت کانون ایران نوین به عنوان مجری برگزاری انتخاب شد.

این انتخاب نیز با تعجب بسیاری همراه شد. هر چند این شرکت در تبلیغات و برگزاری برخی رویدادها تجربه و تبحر دارد.اما در خصوص برگزاری رویدادی به مهمی و بزرگی نمایشگاه خودرو،نه تنها تا پیش از این تجربه ای نداشته است بلکه آشنایی و شناخت کافی هم از این رویداد نداشت.این موضوع باعث شده است که بسیاری منتظر برگزاری این نمایشگاه باشند.

چون ایران نوین مدعی است که اتواکسپو تهران با سایر رویدادهای خودرویی متفاوات خواهد بود.

در این شرایط ایران نوین همچنین مدعی بود که اکثر قریب به اتفاق خودروسازان متقاضی حضور در اتواکسپو تهران هستند.به نحوی که برای در اختیار قرار دادن فضا به آن با مشکل مواجه شده اند.

اما بر اساس گزارش ها تا امروز این نمایشگاه با غایبان بزرگی برگزار خواهد شد که از جمله آنان می توان به شرکت های ذیل اشاره کرد:
سایپا ، سایپا دیزل ، زامیاد ، پارس خودرو، آرین موتور، آرین دیزل، ایلیا موتور ، جهان نوین آریا، خودروسازان بم ، راین خودرو ، آمیکو،پادران موتور ، سیبا موتور،پارسیان موتور مانلی ، کامل دیزل و شایان دیزل .

هر یک از این خودروسازان طی مدت زمان اخیر محصولات جدید و متنوعی را معرفی و رونمایی کرده اند که حضور آنان می توانست به برگزاری هر چه بهتر و پر بارتر این رویداد کمک کرده و بر جذابیت های آن اضافه کند.

اما مشخص نیست که این تعداد خودروساز به چه علت حاضر به حضور در اتواکسپو تهران نشده اند.

منبع: خودروپلاس

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران