کد خبر : ۵۹۱۰۱
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
کیا در نمایشگاه محصولات الکترونیکی لاس‌‌‌وگاس از یک ون جدید رونمایی کرد.
به گزارش خودروکار -  این ون که نامش PV۵ است، اولین خودرو از مجموعه‌‌‌ای از محصولات جدید شامل خودرو و نرم‌‌‌افزار است که کیا می‌‌‌گوید با آنها شبکه باربری و مسافربری را متحول خواهد کرد.

به گزارش BBC، ون PV۵ الکتریکی است و طوری طراحی شده است که خریداران می‌‌‌توانند آن را تا حد زیادی با سلیقه یا نیاز خود تغییر دهند. 

بخش پشت راننده این ون‌‌‌ را می‌‌‌توان عوض کرد و آن را از مسافربر به ون باری تغییر داد. 

در ون مسافربر می‌‌‌توان چیدمان صندلی‌‌‌ها را در حالت‌‌‌های مختلف تغییر داد یا صندلی‌‌‌ها را عقب برد تا جا برای ویلچر باز شود. ون‌‌‌های باری را هم می‌‌‌توان در حالت‌‌‌های مختلف قفسه‌‌‌بندی کرد؛ مثلا آن را به فروشگاه متحرک تبدیل کرد. کیا می‌‌‌گوید در طراحی خودرو به رفاه راننده توجه زیادی کرده است.

فرمان خودرو را هنگام پارک می‌‌‌توان کنار زد تا فضای جلوی راننده بیشتر شود. یک کمد هم زیر داشبورد است که راننده می‌تواند وسایل خود را در آن قرار دهد. 

روی سقف شیشه‌‌‌ای خودرو، باتری خورشیدی و در جلو و عقب خودرو نمایشگرهایی گذاشته شده است که اطلاعاتی نظیر وضعیت خودرو یا پیش‌بینی وضع هوا را به رهگذران می‌دهد.

 کیا می‌‌‌گوید همزمان در حال ساخت نرم‌‌‌افزارهایی است که می‌‌‌تواند شبکه گسترده‌‌‌ای از این ون‌‌‌ها را مدیریت کند و خدماتی نظیر مدیریت تحویل بسته‌‌‌های پستی به مشتریان ارائه دهد. کیا همچنین برای تجهیز این خودرو‌‌‌ها به‌عنوان تاکسی با اوبر همکاری می‌کند.
برچسب ها: ون برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران