کد خبر : ۵۹۰۸۴
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲
فوردموتور اعلام کرد که تولید پیکاپ لایتنینگ F-۱۵۰ خود را کاهش خواهد داد، زیرا تقاضا برای خودروهای الکتریکی کمتر از حد انتظار بوده است
به گزارش خودروکار -  خودروساز شماره۲ ایالات‌‌‌متحده عنوان کرد که از اول آوریل تولید خود را در مرکز خودروهای الکتریکی روژ به یک‌شیفت کاهش می‌دهد. این خودروساز در اکتبر اعلام کرد که به طور موقت یکی از سه‌شیفت کارخانه میشیگان را که F-۱۵۰ الکتریکی تولید می‌کند، کاهش می‌دهد.


جیم فارلی، مدیرعامل فورد در بیانیه‌‌‌ای گفت که از انعطاف‌‌‌پذیری تولید خود برای ارائه انتخاب به مشتریان و در عین حال متعادل‌‌‌کردن رشد و سودآوری خود استفاده می‌‌‌کنیم. این اعلامیه آخرین نشانه کاهش تقاضا برای کامیون‌‌‌های برقی است. 

جنرال‌موتورز دیگر خودروساز ایالات‌متحده نیز در ماه اکتبر افتتاح یک کارخانه ۴میلیارد دلاری کامیون برقی در میشیگان را به مدت یک‌سال به تعویق انداخت. 

فورد در دسامبر به تامین‌کنندگان گفت که قصد دارد از ژانویه حدود ۱۶۰۰دستگاه کامیون F-۱۵۰ در هفته تولید کند که تقریبا نصف ۳۲۰۰دستگاه برنامه‌ریزی قبلی بود. فورد در سال گذشته ۲۴‌هزار و ۱۶۵دستگاه کامیون در ایالات‌‌‌متحده فروخت که ۵۵‌درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ از مجموع فروش ۷۵۰‌هزار دستگاه F-۱۵۰ ایالات‌‌‌متحده افزایش یافته است.

 طبق گزارش رویترز، فورد در ماه اوت اعلام کرده بود که کارخانه تولیدکننده F-۱۵۰ می‌‌‌تواند تا اکتبر به نرخ تولید سالانه ۱۵۰‌هزار دستگاه خودرو برسد و پس از آن بود که در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد تولید کامیون‌‌‌های برقی را دوبرابر خواهد کرد.
برچسب ها: فورد
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران