کد خبر : ۵۹۰۳۸
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
مدیر اجرایی بی‌وای‌دی گفت که بزرگ‌ترین سازنده وسایل نقلیه الکتریکی در جهان، ۱۰۰میلیارد یوان (۱۴میلیارد دلار) برای توسعه ویژگی‌های خودروهای هوشمند سرمایه‌گذاری خواهد کرد زیرا این شرکت انتظار دارد وسایل نقلیه با انرژی جدید هوشمند میدان جنگ بعدی این صنعت باشد. وانگ چوانفو چارچوب زمانی خاصی برای سرمایه‌گذاری یا جزئیات بیشتر ارائه نکرد.
به گزارش خودروکار - این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که خودروساز چینی تلاش می‌کند فاصله خود را با رقبای خود کاهش دهد که خودروهایی را با ویژگی‌های پیشرفته‌تر تولید می‌کنند. وانگ چوانفو می‌گوید بیش از ۱۰ مدل رانندگی هوشمند پیشرفته مجهز به حسگرهای لیدار را عرضه خواهد کرد.

به نقل از بلومبرگ، بی‌وای‌دی قصد دارد قابلیتی را به نام Navigation on Autopilot معرفی کند که به رانندگان این امکان را می‌دهد تا در سناریوهای خاصی دست‌های خود را از روی فرمان و پاها را از روی پدال بردارند. این سیستم از رانندگان می‌خواهد که هر ۱۵ ثانیه فرمان را لمس کنند. این دستگاه در خودروهایی با قیمت بیش از ۳۰۰هزار یوان نصب خواهد شد و همچنین به عنوان گزینه ارتقا برای خودروهایی با قیمت بیش از ۲۰۰هزار یوان در دسترس خواهد بود. بی‌وای‌دی اعلام نکرد که آیا رانندگان در صورت وقوع تصادف مسوول خواهند بود یا خیر.

در سال ۲۰۲۳، بیش از ۵۷درصد از وسایل نقلیه فروخته‌شده توسط بی‌وای‌دی به سیستم‌های رانندگی هوشمند مجهز خواهند شد و این شرکت انتظار دارد این درصد در سال جاری افزایش بیشتری داشته باشد. با کاهش رشد بازار جهانی خودروهای برقی، تسلا ۹۴میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داد. وانگ گفت که بی‌وای‌دی در سال گذشته بیش از ۳میلیون وسیله نقلیه با انرژی جدید، ازجمله خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی‌ به فروش رساند که نسبت به سال قبل ۶۰درصد افزایش داشته است.
برچسب ها: بی‌وای‌دی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران