کد خبر : ۵۹۰۳۶
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶
لاماری ایما HEV به عنوان نخستین خودروی وارداتی آرین پارس موتور در مراسمی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار  خودروکار -  این کراس‌اوور، جدیدترین تیپ از مدل ایما است که قوای محرکه هیبرید دارد و ظاهر آن نیز با دو تیپ دیگر یعنی ایما معمولی و ایما X متفاوت است. 

به گفته مدیران ارشد آرین پارس موتور لاماری ایما هیبرید از نیمه دوم بهمن ۱۴۰۲ وارد سامانه وارداتی ها می شود و متقاضیان می توانند برای ثبت خرید این خودروی هیبریدی اقدام کنند. همچنین در تابستان ۱۴۰۳ لاماری ایما هیبرید به خط تولید آرین پارس موتور اضافه می شود.
به گفته مدیر فروش این شرکت،مسئولیت اعلام قیمت از سوی سازمان حمایت بوده اما امید است با قیمت رقابتی به دست مصرف کنندگان برسد از این رو تا دو هفته آینده قیمت این خودرو از سوی مراجع قانونی اعلام خواهد شد.

لاماری HEV آرین پارس موتور که به تازگی به صورت رسمی معرفی شده است، به یک پیشرانه ۱.۵ لیتر توربو مجهز است که در کنار یک پیشرانه برقی، قوای محرکه این خودرو را تشکیل می دهند. دو پیشرانه به صورت ترکیبی توان تولید نهایت قدرت ۱۷۴ اسب بخار قدرت و نهایت گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر را دارند و قدرت از طریق جعبه دنده DHT یا همان e-CVT (مخصوص خودروهای هیبرید) به چرخ های جلو منتقل می شود و با بکارگیری سیستم هیبرید در این خودرو، مصرف سوخت ترکیبی ۴.۷ تا ۵.۳ لیتر کاهش یافته است.

در لاماری ایما هیبرید آرین پارس موتور امکاناتی نظیر سردکن صندلی راننده، ماساژور و حافظه صندلی راننده، گرم کن صندلی های جلو، ترمز پارک برقی، فرمان کمکی برقی، اتوهلد، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، در صندوق عقب برقی، سقف پانوراما، صندلی های برقی جلو، دوربین ۳۶۰ درجه، تنظیم حالت رانندگی، کروز کنترل، دوربین ثبت وقایع، تهویه اتوماتیک، سامانه پاکسازی هوای کابین، نور پردازی روی داشبورد، استارت دکمه ای، سنسور نور، سنسور باران، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، کنترل پایداری، سیستم کنترل حرکت در سربالایی، رادار خط خوان، رادار نقطه کور و اخطار برخورد از جلو مجهز است.

براساس برنامه ریزی های انجام شده خریداران این خودرو در نخستین دور ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش، خودروی خریداری شده را تا پیش از پایان سال تحویل خواهند گرفت.


نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران