کد خبر : ۵۹۰۰۶
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶
در مراسمی از سوی کرمان موتور
نخستین تاکسی تمام برقی کرمان موتور صبح امروز طی مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تحویل تاکسیرانی شد.

به گزارش خبرنگار خودروکار، در این مراسم 400 دستگاه خودرو  E50A طی همکاری شرکت خدمات بین الملل کرمان خودرو و شاتل در اختیار تاکسیرانی قرار گرفت که با کمک اپلیکیشن شهرزاد تاکسیرانی آماده خدمت رسانی خواهد شد.
خودرو KMC E50A یک خودرو تمام الکتریکی 4.77 متری با وزن 1650 کیلوگرمی است که می تواند ظرف 7.6 ثانیه به مرز 100 کیلومتر بر ساعت برسد.  کی ام سی J۷ EV تحت عنوان E50A ارائه شده و از یک موتور با قدرت 142 کیلووات و حداکثر گشتاور 340 نیوتون متر بهره می برد و نیرو از طریق یک جعبه‌ دنده تک‌سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می شود.

خودرو KMC E50A یک خودرو تمام الکتریکی 4.77 متری است که با وزن 1650 کیلوگرمی خود می تواند ظرف 7.6 ثانیه به مرز 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

براساس اعلام کرمان موتور، باطری این خودرو از نوع LFB است و مسافت قابل پیمایش آن برابر با 401 الی 500 کیلومتر است. باتری 50.1 کیلووات ساعتی این خودرو براساس استانداردهای چین طراحی و تولید شده و در نتیجه دارای ویژگی  فناوری آب‌خنک و عملکرد پایدار در شرایط آب و هوایی مختلف است.

فرمان برقی و ورود بدون کلید، سیستم کنترل پایداری الکترونیک، سیستم ترمز کمکی هیدرولیکی، سیستم کنترل حرکت در سربالایی، سنسور پارک عقب، کروز کنترل، اتوهلد، 6 کیسه هوا، ای بی اس، ای بی دی بخشی از امکانات این تاکسی برقی است.

رونمایی از ۸ خودروی برقی ساخت داخل در سال آیندهعباس علی آبادی، وزیر صنعت نیز در مراسم آیین رونمایی از تاکسی‌های برقی از رونمایی ۸ خودروی برقی ساخت داخل در سال آینده خبر داد و گفت: هدف، برقی کردن صنعت حمل و نقل در سراسر کشور است. ما صاحب این فناوری هستیم و این برای کشور افتخار بزرگی است.

وی با بیان این که هرچند خودروهای گازسوز یک مزیت است و از مصرف سوخت بنزین جلوگیری می کند، اما با خودروهای گازسوز نمی‌توان شهر تهران را تمیز نگه داشت، افزود: در صورت بی توجهی به  تغییرات محیط زیستی و اقلیمی، فاجعه رخ خواهد داد بنابراین باید هرچه زودتر جلوی آلودگی هوا را بگیریم.


علی‌آبادی افزود: خودروهای برقی تا اندازه ای به این موضوع کمک می‌کند چرا که هوشمندی خودروهای برقی کمک ویژه‌ای به محیط زیست خواهد کرد زیرا که قابلیت اشتراکی و خو‌دران شدن دارند اما در عین حال مشکلات خاص خود را دارند که باتری این خودروها یکی از این مشکلات است به طوری که با گذشت ۸۰ سال و با وجود آگاهی بشر از مزایای این خودرو به دلیل این مشکلات به این امر اهتمام نمی ورزد.

وزیر صمت ادامه داد: باید به فکر باطری خودروهای برقی و بازیافت آن‌ ها باشیم. خودروساز‌های بزرگ دنیا که صدسال خودروساز بودند، رو به تولید خودروهای برقی آورده اند.


وی بر ضرورت حرکت به سمت خودروهای هیدروژنی تاکید و اظهار کرد: آب در دسترس است و این به معنی تولید خودرو با انرژی‌های سبز است که به محیط زیست کمک خواهد کرد.


وزیر صمت در پایان گفت: تعرفه واردات خودروهای برقی به یک درصد کاهش یافته که نشان از عزم دولت مبنی بر ورود و تولید خودروهای برقی دارد.
برچسب ها: کرمان موتور
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران