کد خبر : ۵۸۹۹۶
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹
رئیس شورای شهر تهران به رونمایی از تاکسی‌های برقی در هفته هوای پاک اشاره کرد و گفت: انتظار داریم تعداد بیشتری از این تاکسی‌ها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شود.
به گزارش خودروکار - مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران امروز 26 دی 1402 در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران به لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری تهران بیش از ۱۶۹ هزار میلیارد تومان است و قطعاً بودجه سال آینده بیش از ۱۰۰ همت خواهد بود.

وی در بخش دیگر سخنانش به موضوع هوای پاک در تهران اشاره کرد و گفت: این مسئله آرزوی همه شهروندان تهرانی است و متاسفانه تهران و برخی شهرهای کشور درگیر آلودگی هوا هستند.

به گفته رئیس شورای شهر تهران، آلودگی هوا با همکاری و همراهی دستگاه‌ها و سازمان‌ها برطرف می شود و در غیر این صورت به نتیجه‌ای نخواهیم رسید و امیدواریم که اقدامات به گونه‌ای انجام شود که شرمنده مردم نشویم.

چمران به رونمایی از تاکسی‌های برقی وارداتی اشاره کرد و گفت:  این مسئله نیز در آستانه روز هوای پاک انجام می‌شود و انتظار داریم تعداد بیشتری از این تاکسی‌ها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کدام یک  از اعضای شورای شهر تهران به عنوان کاندیدای انتخابات مجلس ثبت نام کرده است، گفت: از اعضای شورای شهر تهران کسی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرده و در خصوص شهرستان‌ها نیز بنده اطلاعی ندارم.

دولت یک سال است روی اعصاب کارمندان کشوری و لشکری می رود

همچنین در جلسه علنی امروز شورا، سید احمد علوی به موضوع غزه اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۴ هزار انسان فارغ از مذهب و ملیت در غزه شهید شدند و چشمان بسته هنوز بسته است و نمی توانند عمق جنایات را ببینند.

وی ادامه داد: جنایت کرمان و همچنین جنایت علیه سردار اسلام و موضوع یمن را ندیدند و این نشان می دهد که چه مواردی از موضوعات مهم دنیا به شمار می رود؛ اگر رسانه ها این موضوعات را از اولویت خارج کنند باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند.

علوی در بخش دیگر سخنانش گفت:  دولت یک سال است روی اعصاب کارمندان کشوری و لشکری می رود، شما می نشینید و تصمیم می گیرد و دریافتی خوبی نیز دارید اما میزان دریافتی کارمندان همواره از تورم عقب بوده است.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: این موضوع باعث شده سفره کارمندان کوچکتر شود و امیدواریم کسانی که در خصوص حقوق کارکنان فشار می آورند از مدیر ارشد تبدیل به کارمندان عادی نشوند.

در ادامه جلسه امروز شورای شهر تهران، جعفر بندی شربیانی گفت: در هفته جاری 2 خبر و موضوع در رسانه ها نظر بنده را به خود جلب کرد؛ در راستای دفاع از مظلوم و مردم غزه و رسوایی جلادان عالم صلاح دانستم که در شورا صحبت کنم. هم اظهارات نماینده رژیم جلاد و فاسق رژیم صهیونیستی سازمان بی خاصیت ملل و هم تیتر یکی از رسانه های آمریکای جهانخوار مورد توجه بنده بود؛ اگر بیش از ۳۰ هزار انسان بی گناه که هزاران نفر از آنها زن و کودک هستند کشته و معلول و بی خانمان شوند، نباید صحبتی از آتش بس کرد.

به گفته شربیانی، اگر این معادله و نوع نگاه حاکم، نژادپرستی نیست پس چیست؟ اینکه جان یک کودک معادل هزاران نفر نیست، اگر نازیسم نوین و سقوط انسانیت و اخلاق نیست، پس چیست؟ اگر این ماهیت اصلی فرهنگ غربی نیست پس چیست؟

وی در ادامه به بازدیدی که از منطقه 21 داشت اشاره کرد و گفت: هرچه در نقاط پیرامون شهر تهران از دماوند و اسلامشهر و رباط کریم که در شمال و جنوب شهر گسترده شده اند، پروژه تعریف کنیم بار مرکزی تهران را کاهش داده ایم چراکه خدمت بیشتر به شهروندان مناطق پیرامونی افزایش یابد تردد در داخل شهر کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد:  زیرگذر فتح- باغستان را سال گذشته پیگیری می کردیم و امیدی برای افتتاح آن نداشتیم و امروز فرصتی فراهم شده تا مردم شهرستان های ملارد، شهریار و قدس به راحتی در جنوب غرب تردد کنند زیرا که در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
برچسب ها: تاکسی‌ برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران