کد خبر : ۵۸۹۷۵
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵
رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده وعده کاهش قیمت گواهی اسقاط خودروهای سنگین را داد. چندی پیش بود که اعلام شد تعداد گواهی اسقاط موردنیاز برای شماره‌گذاری کشنده‌ها افزایش یافته و حالا رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده ضمن تایید این خبر به واردکنندگان اعلام کرده باید اقدامات لازم را در این مورد انجام دهند.
به گزارش خودروکار - مهران سالاریه گفت: واردکنندگان کشنده‌ها که در صفحات خود دارای گواهی اسقاط هستند، باید هرچه سریع‌‌تر نسبت به الصاق واردات خود یا واگذاری آنها اقدام کنند.

وی ضمن اشاره به تصویب آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو در هیات دولت، افزود: بر این اساس تعداد گواهی اسقاط برای شماره‌‌گذاری کشنده‌ها افزایش یافته است.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد: در عین حال قطعا قیمت گواهی اسقاط خودروهای سنگین کاهش پیدا خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه ستاد در جهت جلوگیری از متضرر شدن واردکنندگان دارای گواهی اسقاط در صفحات خود، از چند روز گذشته امکان انتقال گواهی اسقاط آنها به سایر واردکنندگان را فراهم کرده است، گفت: با توجه به اینکه این امکان به صورت محدود تا زمان ابلاغ آیین‌نامه ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو باز شده است، بنابراین تاکید می‌شود دارندگان این گواهی‌ها هرچه سریع‌تر در مهلت باقی‌مانده، نسبت به الصاق واردات خود یا واگذاری آن به سایر واردکنندگان اقدام کنند تا مشمول ضرر و زیان احتمالی نشوند.

به گفته سالاریه، در عین حال انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت مربوطه نیز اعلام آمادگی کرده تا به صورت رایگان در این مدت نسبت به معرفی خریداران به فروشندگان اقدام کند. وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیین‌نامه مذکور بالاخره چه زمانی ابلاغ خواهد شد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود این آیین‌نامه به‌زودی ابلاغ شود.
برچسب ها: اسقاط خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران