کد خبر : ۵۸۹۷۴
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
با اعلام رئیس سازمان ملی استاندارد، تولید پژوپارس با وجود عدم کسب استانداردهای ۸۵گانه همچنان و حداقل تا کمتر از دو ماه دیگر ادامه خواهد داشت.
به گزارش خودروکار -  رئیس سازمان ملی استاندارد در این مورد گفت: ایران‌خودرو برای خودروی پژو پارس که فاقد استاندارد‌های ۸۵گانه است تا نیمه اسفند امسال مجوز تولید دارد و پس از آن برابر قانون عمل خواهد شد.

 مهدی اسلام‌پناه گفت: آنچه درباره استاندارد‌های اجباری در صنعت خودرو به عنوان قانون وضع شده، اجرا می‌شود و تولید‌کنندگان نیز باید خود را با قوانین استاندارد انطباق دهند تا ضمن رعایت حق مصرف‌کننده، ظلمی از جانب تولیدکننده به مصرف‌کننده وارد نشود.

وی ادامه داد: وظیفه ما اطمینان‌بخشی ایمنی و عملکرد در تولید است و تولیدکنندگان در حوزه صنعت خودرو باید بن‌سازه‌های تولیدات خود را منطبق بر استاندارد‌های ملی کشور قرار دهند و بر اساس مجوزات لازم، از‌جمله رعایت استاندارد‌های ۸۵‌گانه، اقدام به پیش‌فروش خودرو‌های خود کنند.

 اسلام‌پناه در پاسخ به پرسشی درباره خودرو‌های پیش‌فروش‌شده پس از مهلت اخذ استاندارد‌های اجباری ازجمله پژو پارس گفت: سازمان استاندارد مسوولیتی در قبال پیش‌فروش‌ها پس از مهلت قانون توقف تولید ندارد. لذا ما به آنچه قانون وضع کرده، عمل خواهیم کرد؛ ازآنجاکه مصرف‌کننده باید رضایت کافی و وافی از کالا را داشته باشد، تولیدکنندگان نیز ملزم به رعایت قانون هستند.

وی افزود: یکی از مواردی که به تولید ارزش می‌دهد رضایت مصرف‌کننده از کیفیت کالاست؛ بنابراین تولید‌کنندگان خودرو نیز با آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی درست به جای منتقل کردن نقص و ایراد‌ها به دیگران موظف و مکلف به رعایت مقررات فنی و قوانین مصوب کشور هستند تا اعتماد عمومی را در این حوزه مضاعف کنند.

 با توجه به اظهارات رئیس سازمان ملی استاندارد، باید منتظر ماند و دید آیا پس از پایان این مهلت، پژوپارس بار دیگر مجوز تولید خواهد گرفت؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران