کد خبر : ۵۸۹۶۶
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
این خودروساز اعلام کرد که فروش سه ماهه چهارم مرسدس بنز به دلیل محدودیت‌های عرضه و تغییر مدل آسیب دید اما تحویل خودروهای تمام سال مطابق با پیش بینی آن برای دو میلیون بود.
به گزارش خودروکار - فروش گروه خودروساز ممتاز ۱.۵ درصد افزایش یافت و به اندکی کمتر از ۲.۵ میلیون رسید اما فروش سه‌ماهه چهارم برای گروه ۳ درصد و در بخش خودرو ۴ درصد کاهش داشت.

اعلام شد که فروش خودروهای سواری باتری‌دار مرسدس بنز در طول سال ۷۳ درصد افزایش یافت و به ۲۲۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه رسید اما فروش باتری‌های الکتریکی مدل‌های اسمارت فورتو و اسمارت فورفور این شرکت ۱۲ درصد کاهش یافت.

این خودروساز لوکس در طول سال نسبت به مشکلات عرضه و تورم که بر فروش تاثیر می‌گذارد، به‌ویژه جنگ قیمت‌ها در بخش خودروهای الکتریکی که بر حاشیه‌ها فشار وارد می‌کند، هشدار داد. با این حال، این شرکت گفته است که انتظار دارد زمانی که نتایج مالی کل سال را در ۲۲ فوریه گزارش می‌دهد، به پایین‌ترین حد بازده تعدیل شده ۱۲ تا ۱۴ درصدی خود برسد.

طبق گزارش رویترز، بی‌ام‌و که رکورد فروش بیش از ۲.۵ میلیون خودرو را در سال جاری به ثبت رساند، با پیش‌بینی حاشیه سود ۹ تا ۱۰.۵ درصدی انتظارات را کاهش داد اما گفته است که انتظار دارد به سطح بالاتری از این محدوده برسد.

آئودی وعده داده است که فروش خودروهای الکتریکی امسال را افزایش دهد زیرا مجموعه‌ای از مدل‌های جدید از جمله Q۶ e-tron  که در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۲ ارائه شود، به بازار عرضه می‌شوند.
برچسب ها: آئودی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران