کد خبر : ۵۸۹۶۱
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶
تسلا تولید خودروهای برقی در کارخانه برلین را به خاطر اختلال در زنجیره‌های عرضه به دنبال تشدید بحران در دریای سرخ از ۲۹ ژانویه تا ۱۲ فوریه متوقف می‌کند.
به گزارش خودروکار -  به نقل از اویل پرایس، تسلا تولید در کارخانه گیگا در برلین را که بزرگ‌ترین کارخانه اروپاست، به مدت دو هفته از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه به خاطر کمبود قطعات متوقف می‌کند.

بحران در دریای سرخ زنجیره‌های عرضه را مختل کرده است. شرکت خودروسازی تسلا طی بیانیه‌ای در روز جمعه در وال‌استریت‌ژورنال اعلام کرد: «طولانی شدن زمان حمل‌و‌نقل، زنجیره‌های عرضه را با تاخیر مواجه کرده است. ما مجبوریم به خاطر کمبود قطعات، تولید خودرو در کارخانه گیگا در برلین را متوقف کنیم.»

 حمله به کشتی‌های عازم فلسطین اشغالی در دریای سرخ توسط یمن باعث شده بسیاری از مالکان کالاها و شرکت‌های کشتیرانی از دریای مسیر دریای سرخ و کانال سوئز دور شوند.

این مسیر یک آبراه حیاتی برای انتقال کالا از آسیا به اروپاست. مسیر جایگزین دریای سرخ یعنی دور زدن قاره آفریقا زمان کشتیرانی را طولانی‌تر کرده و هزینه را هم افزایش می‌دهد. طبق بیانیه شرکت تسلا، وابستگی به قطعات کلیدی که از آسیا مخصوصا چین تامین می‌شوند نقطه ضعف زنجیره عرضه در خودروسازی است.

تسلا برای تامین قطعات باتری به‌شدت به چین وابسته است. این قطعات هم از مسیر دریای سرخ به اروپا می‌رسند. بنابراین عرضه این قطعات مدام با خطر مواجه می‌شود.
برچسب ها: تسلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران