کد خبر : ۵۸۹۵۳
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۱
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: من به عنوان رئیس کمیسیون صنایع مجلس و رئیس ستاد صنعت و معدن آقای رئیسی نمی دانم چه کسانی نمی گذارند و در برابر واردات خودرو مقاومت می کنند؟
به گزارش خودروکار -  عزت اله اکبری تالارپشتی در مراسم افتتاح خط تولید کمپرسور پیستونی متغیر اظهار داشت: قبلا به وزیر صمت گفته ام که بخش صنعت و معدن باید در تامین ارز به نفت و گاز طعنه بزند، اینکه بگوییم صنعت ارز ندارد خجالت آور است.

وی ادامه داد: از فرزین رییس کل بانک مرکزی و علی آبادی وزیر صمت دو مرتبه، یکبار 6 صبح و یکبار عصر دعوت کردیم و گفتیم که تخصیص ارز صنایع را معطل نگذارند و آقای فرزین در جلسه دوم اعلام کردند که هرچه صنعت درخواست داشته، ارز پرداخت کردیم. وزیر نیز این مسئله را رد نکرد.

تالارپشتی تاکید کرد: اینکه صنعت رشد کند ولی امکان ارائه ارز یا تخصیص برق وجود نداشته باشد قابل قبول نیست.
وی تصریح کرد: وزارت نیرو و نفت باید پای کار بیایند، اینکه هردمبیل مدیریت شود قابل قبول نیست و ما هم گیج شده ایم.

وی با انتقاد از عدم تخصیص صحیح منابع صندوق ذخیره ارزی به بخش صنعت، گفت: انتظار داریم وزرا گوش دهند و خسارت به کشور وارد نکنند.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: برخی وام 6 درصدی از آلمان می آورند در حالی که سود تسهیلات در ایران بسیار بالا است. مدل مدیریت در کشور شده مدل مرغ،تخم مرغ،گوشت و خودرو.

وی تاکید کرد: در مدیریت کشور، یک برنامه فرسوده ناموفق و بی نتیجه را ادامه می دهیم که قیمت گذاری دستوری خودرو نمونه ای از آن است و نتیجه آن، تبدیل خودرو به کالایی سرمایه ای است.

وی افزود: برای مدیریت بازار خودرو، واردات را مصوب کردیم ولی نمی دانیم چه کسی مقابل واردات مقاومت می کند. تا اعتراضی می کنیم می گویند ارز نداریم، در حالی که به نظر من این کار، عقل میخواهد.

تالارپشتی با اعلام اینکه می گویند واردکنندگان خودرو، امکان واردات با استفاده از ارز منشأ خارجی وجود دارد، تصریح کرد: سال 97 که موفق ترین سال واردات خودرو بود، نهایت 100 هزار خودرو وارد کشور شد، بنابراین واردات 500 هزار خودرو حداقل 5 سال زمان می برد.
برچسب ها: واردات خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران