کد خبر : ۵۸۹۱۵
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲
در یک رای‌گیری با شرکت خبرنگاران خودرو، تویوتا پریوس به عنوان بهترین خودروی‌ سال ۲۰۲۴ آمریکای شمالی انتخاب شد.
به گزارش خودروکار -  در این رای‌گیری کیا EV۹ به عنوان بهترین شاسی‌بلند سال معرفی شد و عنوان بهترین وانت سال به فورد سوپر دیوتی رسید.

این سی‌امین سالی است که انتخاب بهترین خودروی سال آمریکای شمالی به رای گذاشته می‌شود. این رای‌گیری توسط سازمانی مستقل برگزار می‌شود که با هیچ خودروسازی ارتباط ندارد.

۵۰ خبرنگار از نشریات خودرو در آمریکا و کانادا خودرو‌هایی را که قرار است هر سال به بازار عرضه شوند در سه مرحله بررسی کرده و به آنها رای می‌دهند و در پایان بهترین خودرو را از بین سه خودرو که به مرحله آخر رسیده‌اند انتخاب می‌کنند.

 تویوتا پریوس برای کسب عنوان بهترین خودروی سال در مرحله آخر با هیوندای آیونیک ۶ و هوندا آکورد رقابت می‌کرد. ظاهر اسپرت نسل جدید این خودرو و مصرف سوخت پایین این خودروی هیبریدی از جمله دلایلی بود که توجه هیات داوران را جلب کرد.


تویوتا پریوس؛ بهترین خودروی سال آمریکای شمالی
کیا EV۹ در بخش خودرو‌های شاسی‌بلند در رقابتی درون خانواده‌ای شرکت کرد. جنسیس GV۷۰ هیبرید-الکتریکی و هیوندای کونا دو فینالیست دیگر در این بخش بودند که هر دو ساخت گروه خودروسازی هیوندای-کیا هستند.

 الکتریکی بودن و کره‌ای بودن این شاسی‌بلندها توجه رسانه‌ها را جلب کرد. داوران در تحسین کیا EV۹ گفتند که خودروساز کره‌ای با ساخت این خودروی هفت‌نفره الکتریکی با قیمتی بسیار کمتر از رقیبانش، معادلات را در این کلاس خودرو بر هم زده است. کیا EV۹ همچنین به خاطر نوآوری‌ در طراحی و ارائه فناوری‌های جدید تحسین شد.

رقابت در بخش وانت کاملا آمریکایی بود. فورد برای کسب عنوان بهترین وانت سال با شورلت کلرادو و شورلت سیلورادو الکتریکی رقابت می‌کرد. قدرت فورد سوپر دیوتی، امکاناتی که در اختیار راننده می‌گذارد.قابلیت تغییر خودرو برای پاسخ به نیازهای مختلف راننده از دلایلی بود که داوران برای انتخاب این خودرو اعلام کردند.

سال گذشته آکورا، زیرمجموعه لوکس شرکت هوندا با مدل اینتگرا بهترین خودروی سال شد. سال گذشته همراه با آکورا، وانت فورد F۱۵۰ بهترین وانت و کیا EV۶ به عنوان بهترین خودروی شاسی‌بلند انتخاب شدند.

سازمان برگزار‌کننده رقابت بهترین خودروی سال به مناسبت سی‌سالگی این رقابت، آماری از برندگان سال‌های پیشین منتشر کردند که نشان می‌دهد فورد با دریافت ۱۶ جایزه پرافتخارترین خودروساز بوده است.

 پس از فورد، شورلت با ۱۰ و هوندا با شش جایزه در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.از ۷۰ خودرویی که در سی سال گذشته به عنوان بهترین خودروی سال آمریکای شمالی معرفی شده‌اند ۳۹ خودرو ساخت خودروسازان آمریکایی، ۱۳ خودرو ژاپنی و هشت خودرو کره‌ای بوده‌اند. وانت فورد F۱۵۰ با شش جایزه پرافتخارترین مدل در بین برندگان است.
برچسب ها: تویوتا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران