کد خبر : ۵۸۸۸۰
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
فروش خودرو در ایالات‌متحده با کاهش قیمت در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت. فروش خودرو در ایالات‌متحده از تقاضای شدید در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت که بخشی از آن به دلیل پیشنهادهای جذاب خودروسازان و فروشندگان در مواجهه با نرخ‌های بهره بالا و تورم ماندگار بود.
به گزارش خودروکار    کارشناسان این صنعت تخمین می‌زنند که حدود ۱۵.۵میلیون دستگاه خودرو در سال گذشته در این کشور تحویل داده شده که افزایش تقریبا ۱۳درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد.

گرت نلسون، تحلیلگر ارشد سهام در تحقیقات CFRA گفت: فروش خودرو در سال ۲۰۲۳ بسیار قوی‌تر از انتظار بود. او به خبرگزاری فرانسه اظهار کرد ما به سطوح قبل از شیوع کووید نزدیک‌تر می‌شویم. فروش سالانه از ۱۷میلیون خودرو در دوره ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ فراتر رفت.

نلسون انتظار دارد فروش خودرو  در سال ۲۰۲۴ سه‌درصد افزایش یابد و به حدود ۱۶میلیون دستگاه برسد. نلسون افزود که فروش از زنجیره تامین بهبود یافته و موجودی بیشتر در نمایندگی‌ها سود برده است.

همچنین برای خریدارانی که از تبلیغات، کاهش قیمت و یارانه‌های فدرال استفاده می‌کردند، انتخاب بیشتری وجود داشت. به عنوان مثال، سازنده خودروهای الکتریکی تسلا، قیمت‌ها را کاهش داد.

نلسون گفت: قیمت‌ها در مجموع حدود دو تا سه‌درصد کاهش یافت اما هنوز در سطوح بالا هستند. جنرال موتورز که سال گذشته تاج و تخت خود را به عنوان پرفروش‌ترین خودروساز در ایالات متحده حفظ کرد، ۱۶.۳درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد و ۲.۶میلیون خودرو را به فروش رساند. جنرال موتورز برای اولین بار بیش از یک‌میلیون SUV را در یک سال فروخت.

 تسلا سال گذشته ۱.۸میلیون وسیله نقلیه در سطح جهان تحویل داد که ۳۸درصد از سال  ۲۰۲۲ جهش داشت. بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، خودروساز ژاپنی تویوتا نیز فروش ۲.۲میلیون خودرو در ایالات‌متحده را در سال گذشته گزارش کرده است که شامل بیش از ۶۵۷هزار خودروی برقی است.
برچسب ها: آمریکا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران