کد خبر : ۵۸۸۷۳
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
اگرچه شورای رقابت فروش خارج از ضوابط مصوبه ۵۴۳ را خلاف قانون می داند اما ایران خودرو اعلام کرده که درخواست اخذ مجوز فروش خودرو در حاشیه بازار را داده که هنوز با این درخواست موافقت نشده است.
به گزارش خودروکار -  طی دو روز گذشته اخبار زیادی در مورد بازار خودرو و تغییر قیمت گذاری این محصول مطرح شد؛ انجمن قطعه سازان در این رابطه اعلام کرده بود که طرحی به تصویب و امضای وزارت صمت، خودروسازان و قطعه سازان رسیده است که تا پایان سال هر خودروساز (ایران خودرو و سایپا) ۶۰ هزار دستگاه خودرو با قیمت ۵ درصد زیر حاشیه بازار به فروش برسانند.

شورای رقابت نیز در واکنش به این خبر ضمن رد هر گونه صدور مجوز مشروط برای افزایش قیمت خودرو تاکید کرد که فروش خودرو خارج از ضوابط مصوبه ۵۴۳ غیرقانونی و تخلف محض است.

با این حال ایران خودرو در کدال اعلام کرده است که به استناد ماده ۲ مکرر ۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع می‌رساند پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اخذ مجوز فروش خودرو در حاشیه بازار به استحضار می‌رساند این شرکت درخواست اخذ مجوز فروش تعدادی از محصولات تولیدی خود را در حاشیه بازار از مراجع ذیربط نموده است لیکن علی رغم پیگیری‌های متعدد تا کنون از سوی مراجع یاد شده هیچ گونه ابلاغ رسمی به این شرکت ارسال نگردیده است.
برچسب ها: ایران خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران