کد خبر : ۵۸۸۶۹
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
تسلا برای ۱.۶۲میلیون خودرو در چین فراخوان داد. تسلا در حال انجام فراخوان ۱.۶۲میلیون خودرو از جمله مدل‌های S، X، ۳ و Y در چین است.
به گزارش خودروکار - فراخوان‌ها در دومین بازار بزرگ تسلا به دنبال دو فراخوان این خودروساز در ایالات‌متحده در ماه دسامبر صورت گرفت. اداره تنظیم بازار ایالتی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد تسلا می‌تواند از راه دور خودروها را برای رفع مشکلات ارتقا دهد.

این خودروساز آمریکایی به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای ۱.۶۲میلیون دستگاه منتشر خواهد کرد. این خودروها شامل مدل‌های S و X وارداتی و خودروهای مدل‌های ۳ و Y ساخت چین از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۳ می‌شود. 

طبق گزارش رویترز، پس از نگرانی‌های ایمنی در ایالات متحده، تسلا شروع به فراخوان بیش از دو میلیون وسیله نقلیه برای نصب محافظ‌های جدید در سیستم کمک‌راننده پیشرفته خود کرد.

 تسلا پیش‌تر بیش از ۱۲۰هزار خودروی مدل S و مدل X در ایالات‌متحده را به دلیل خطر باز شدن قفل و باز شدن درها در هنگام تصادف فراخوان کرد. اما در خبری دیگر از تسلا، ایلان ماسک مالک این شرکت اعتصاب کارگران سوئدی را «دیوانه‌وار» خواند.

تسلا احتمالا به زودی جایگاه خود را به عنوان محبوب‌‌ترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان به رقیب چینی بی‌وای‌دی واگذار می کند. با‌‌این‌حال، یکی از تحلیلگران وال‌استریت گفت که تسلا مجبور نیست بیشترین وسایل نقلیه را بفروشد تا در جنگ‌های برقی پیروز شود.

 تسلا اگر از نقاط قوت خود برای اصلاح حاشیه سود استفاده کند، می‌تواند همچنان در صدر باشد. بر اساس گزارش رویترز که به استناد نظرسنجی تحلیلگران توسط LSEG است، انتظار می‌رود تسلا در سال ۲۰۲۳ حدود ۱.۸۲میلیون دستگاه خودرو تحویل دهد که ۳۷درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد.

با‌این‌حال، سازنده EV قیمت خودروهای خود را در طول سال کاهش داد تا به آن کمک کند تا به این نقطه عطف برسد. و این کاهش قیمت‌ها بر حاشیه سود آن تاثیر گذاشته است. تسلا در سه‌ماهه سوم سال جاری حاشیه سود ۱۷.۹درصدی را در مقایسه با ۲۵.۱درصدی سال قبل ثبت کرد.


برچسب ها: تسلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
بیمه ملت
آخرین اخبار
بیمه ملت
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران