کد خبر : ۵۸۲۴۴
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
فروش خودروهای برقی مسافری سال گذشته به ۱۰.۵میلیون نفر در سراسر جهان رسید که نسبت به ۶.۵میلیون سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.
به گزارش خودروکار - این رشد در اروپا پس از چین قوی بوده است. بر اساس داده‌های انجمن خودروسازان اروپا (ACEA) که برای ۱۲ ماه منتهی به ژوئیه ۲۰۲۳، این منطقه شاهد افزایش ۶۲درصدی در فروش خودروهای برقی بوده است، در‌حالی‌که فروش دیزل ۹درصد کاهش یافته است. در آلمان، ثبت‌نام‌ها در ژوئیه ۲۰۲۳ به‌تنهایی نزدیک به ۷۰درصد افزایش یافت و فرانسه و اسپانیا نیز شاهد رشد دورقمی در فروش این خودروها بودند.


تحلیلگران بازار Autovista۲۴ اظهار کردند که خودروهای برقی اکنون ۲۰درصد از سهم بازار آلمان را به خود اختصاص داده‌اند که در رأس آنها فولکس واگن ID.۴، فیات e ۵۰۰ و مدل Y تسلاست. 

رشد قوی در تابستان نشان می‌دهد که فروش می‌تواند در پاییز حتی به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد. بر اساس گزارش بلومبرگ هزینه هنوز یکی از بزرگ‌ترین موانع پذیرش بازار انبوه است.

 به طور متوسط، خودروهای برقی بیش از یک‌چهارم بیشتر از مدل‌های موتورهای احتراق داخلی قیمت دارند. با‌این‌حال، با گذشت زمان، هزینه مالکیت آنها کمتر می‌شود، چیزی که خریداران خودرو به طور گسترده از آن آگاه نیستند. 

پذیرش خودروهای برقی در بازار انبوه همچنان با موانعی مانند هزینه بالا و کمبود زیرساخت شارژ مواجه است.
برچسب ها: خودروهای برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران