کد خبر : ۵۸۲۳۰
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
شرکت خودروسازی هیوندای هم در افزایش دستمزدها در پی اعتصاب تاریخی اتحادیه کارگران خودروسازی آمریکا، به تویوتا و هوندا پیوست.
 به گزارش خودروکار - هیوندای موتور پس از اقدامات تویوتا موتور و هوندا موتور برای افزایش دستمزد و پایان اعتصاب، طی چهار سال آینده به کارگران آلاباما و جورجیا ۲۵درصد افزایش حقوق خواهد داد.

 این خودروساز کره‌ای اعلام کرد که ساختار جدید دستمزد تقریبا بر ۴هزار کارگر تاثیر می‌گذارد. پیش تر هوندا اعلام کرد که حقوق برخی از کارگران آمریکایی را ۱۱درصد افزایش می‌دهد. 

بر این اساس، هوندا موتور اعلام کرد که چند روز پس از توافق اتحادیه کارگران خودروسازی آمریکا (UAW) با قراردادهای جدید، افزایش ۱۱درصدی دستمزد کارگران تولیدی در تاسیسات خود در ایالات ‌متحده را از ژانویه اجرا می‌کند.


این شرکت همچنین اعلام کرد مدت‌زمانی را که یک کارگر برای رسیدن به بالاترین دستمزد نیاز دارد از شش سال به سه سال کاهش می‌دهد.

 هوندا که در سال ۱۹۷۹ تولید خود را در آمریکا آغاز کرد، در حال حاضر ۱۲ کارخانه در کشور دارد که سالانه پنج‌میلیون محصول تولید می‌کنند. این خودروساز ژاپنی بیش از ۲۳هزار کارمند دارد که به ساخت محصولاتش در ایالات ‌متحده کمک می‌کنند.

 افزایش دستمزد هوندا پس از آن صورت گرفت که تویوتا هفته گذشته اعلام کرد دستمزد کارگران کارخانه آمریکایی خود را افزایش می‌دهد. 

طبق گزارش بلومبرگ، تویوتا همچنین قصد دارد بالاترین دستمزد را برای اکثر کارگران خط مونتاژ، ۹.۲درصد در ژانویه افزایش دهد. طبق گزارش رویترز، جنرال موتورز، فورد موتور و استلانتیس، همگی توافق کردند که دستمزدهای پایه کارمندان را ۲۵درصد افزایش دهند. اعتصابات خودرویی آسیب‌های قابل‌توجهی به تولید و سودآوری خودروسازان وارد کرد.

 به عنوان مثال، فورد در پی اعتصاب اخیر اتحادیه کارگران خودروسازی (UAW) از کاهش فروش در برخی از تاسیسات داخلی در ماه اکتبر خبر داد.
برچسب ها: هیوندای
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران