کد خبر : ۵۸۱۸۲
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳
مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: براساس طرح تحول در صنعت خودرو تا ۲ سال آینده بن سازه‌های جدید جایگزین خودرو‌ها و بن سازه‌های قدیمی تجاری و باری می‌شوند.
به گزارش خودروکار - آقای عبدالله توکلی لاهیجانی افزود: یکی از برنامه‌های تحولی در صنعت خودرو، تولید بن سازه‌های جدید و حذف خودرو‌های قدیمی است. علت اینکه خودرو‌های تجاری قدیمی همچنان تولید می‌شوند، داخلی سازی قطعات مهم این خودرو‌ها در سالیان گذشته است، ما الان نیاز داریم تا این داخلی سازی را برای محصولات جدید انجام دهیم، اما این اقدام نیاز به تولید در مقیاس بالا دارد تا توجیه اقتصادی داشته باشد.
 
وی ادامه داد: در حوزه تولید خودرو‌های تجاری و باری، مقیاس اقتصادی تولید، عامل توجیه سرمایه گذاری برای محصولات جدید است برای همین لازم است تا تولیدکننده‌های مختلف با مشارکت و هم افزایی به سمت محصولات جدید حرکت کنند. 
 
توکلی گفت: ما باید در حوزه‌های مرتبط با پیشرانه، گیربکس و اجزای کلیدی به سمت هم افزایی بین شرکت‌ها حرکت کنیم، برای ایجاد این هم افزایی هم آیین نامه‌هایی را تدوین کرده ایم تا خودروسازان را برای رسیدن به یک بن سازه مشترک تشویق کنیم.
 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران