کد خبر : ۵۸۰۸۵
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
تویوتا سرمایه‌گذاری در کارخانه خودروهای برقی کارولینای شمالی را ۸میلیارد دلار افزایش داد. تویوتا موتور سرمایه‌گذاری خود در کارخانه کارولینای شمالی برای ساخت باتری مدل‌های تمام‌الکتریکی و پلاگین‌هیبریدی را بیش از دو برابر افزایش می‌دهد.
به گزارش خودروکار - این اقدام نشان می‌دهد خودروساز ژاپنی انتظار دارد تقاضای ایالات‌متحده برای این خودروها افزایش یابد. این شرکت خودروسازی ژاپنی اکنون ۱۳.۹میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این ایالت جنوبی را در نظر دارد که از قیمت ۵.۹میلیارد دلاری قبلی برای این پروژه که اولین بار در دسامبر ۲۰۲۱ اعلام شده بود، بیشتر است.

رشد سرمایه‌گذاری برقی تویوتا
این شرکت اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد تولید در کارخانه جدید که در حال ساخت است، علاوه بر دو خط اعلام‌‌شده قبلی، با هشت خط تولید باتری افزایش می‌یابد و مجموع هزینه‌های تویوتا برای تاسیسات را به ۱۳.۹میلیارد دلار می‌رساند. این کارخانه همچنین چهار خط باتری برای خودروهای هیبریدی خواهد داشت.نزدیک به ۸میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اضافه‌شده، تنها پنج ماه پس از افزایش هزینه‌های شرکت در کارخانه به میزان ۲.۱میلیارد دلار صورت می‌گیرد. براساس گزارش رویترز، تویوتا نسبت به بسیاری از همتایان جهانی خود رویکرد محتاطانه‌تری برای خودروهای تمام‌برقی اتخاذ کرده اما زمینه را برای راهبرد قوی‌تر خودروهای الکتریکی در ایالات‌ متحده فراهم کرده است.این شرکت در حال حاضر دو مدل کاملا الکتریکی تویوتا bZ و لکسوس RZ را در ایالات‌ متحده به فروش می‌رساند که هر دو در ژاپن تولید می‌شوند. طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، تویوتا اعلام کرده تا سال ۲۰۲۵ قصد دارد یک نسخه الکتریکی برای هر مدل تویوتا و لکسوس در سطح جهان داشته باشد.
برچسب ها: تویوتا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران