کد خبر : ۵۸۰۸۴
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
نیسان در نمایشگاه خودروی توکیو از کانسپتی رونمایی کرد که با الهام از مدل GT-R طراحی شده است. این خودرو که نامش هایپر فورس (Hyper Force) است قوای محرکه الکتریکی دارد و با همکاری یک تولیدکننده بازی‌های ویدئویی طراحی شده است.
به گزارش خودروکار - هایپرفورس پنجمین کانسپتی است که نیسان برای نمایشگاه توکیو ساخته است. ماکوتو اوچیدا، مدیر نیسان، می‌گوید این کانسپت‌ها به طور مشخص به مدل خاصی اشاره نمی‌کنند. با‌این‌حال حضور هایپر فورس در جمع این کانسپت‌ها احتمال ساخت یک مدل GT-R الکتریکی در آینده را افزایش داده است.


GT-R پس از موفقیت در مسابقات اتوموبیلرانی به گودزیلا مشهور شد. نیسان، نسل اول GT-R را براساس یکی از مدل‌های لوکسش به نام اسکای‌لاین در دهه شصت میلادی تولید کرد، اما تولید پس از بحران جهانی افزایش قیمت نفت در دهه هفتاد متوقف شد. نسل جدید اسکای‌لاین GT-R پس از وقفه‌ای طولانی در دهه ۹۰ به بازار آمد و پس از موفقیت در مسابقات به گودزیلا مشهور شد. نیسان در نسل‌های بعدی با حذف اسکای‌لاین، نام این مدل را به GT-R تغییر داد و با تقویت ماشین آن را به سطحی رساند که اکنون با مدل‌هایی از لامبورگینی، پورشه و مک‌لارن مقایسه می‌شود. بدنه کانسپت هایپر فورس با کمک زیرمجموعه اسپرت نیسان به نام نیزمو (Nismo) طراحی شده تا حداکثر توانایی را در پیست مسابقات داشته باشد. نیسان می‌گوید خودرو را هم‌زمان طوری ساخته که هنگام رانندگی در شهر نرم و راحت باشد.

جزئیات فنی زیادی از این کانسپت منتشر نشده است. نیسان تنها گفته که قدرتش ۱۰۰۰ کیلو وات معادل ۱۳۴۰ اسب‌بخار است و هر چهار چرخش به موتور الکتریکی وصل است.اتاق خودرو نیز با همکاری یک تولیدکننده بازی‌های ویدئویی طراحی شده است. نیسان برای طراحی اتاق خودرو با شرکت پولی‌فونی دیجیتال همکاری کرده که سازنده بازی ویدئویی اتوموبیلرانی گرن توریسمو است. داشبورد هایپر فورس مجموعه‌ای از مکعب‌هایی متحرک است که روی هرکدام یک نمایشگر گذاشته شده است. نور این مکعب‌ها هنگام رانندگی در شهر آبی است و در پیست این نور قرمز است. اطلاعاتی که نمایشگرها نشان می‌دهند هم بسته به انتخاب رانندگی در شهر یا پیست تغییر می‌کند.
برچسب ها: نیسان
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران