کد خبر : ۵۸۰۷۴
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵
تویوتا در نمایشگاه توکیو کانسپتی به نام FT-Se نمایش داد که به گفته کارخانه قرار است براساس آن یک خودرو اسپرت الکتریکی ساخته شود.
  به گزارش خودروکار - مدیر تویوتا می‌گوید این خودرو شبیه خودرو‌های اسپرت بنزینی چابک بوده و رانندگی با آن لذت‌بخش خواهد بود. 

به احتمال زیاد FT-Se مبنای ساخت اولین خودرو برای زیرمجموعه اسپرت تویوتا به نام گازو ریسینگ (Gazoo Racing) خواهد بود. گازو ریسینگ، که با نام GR هم شناخته می‌شود در حال حاضر مدل‌های تویوتا را تقویت می‌کند، اما قرار است در آینده مدل‌های ویژه‌ خود را هم داشته باشد.

ظاهر کانسپت FT-Se هیچ شباهتی به مدل‌های اسپرت مشهور تویوتا ندارد. خودروساز ژاپنی می‌گوید

 این کار عمدی بوده تا نشان دهد قرار است یک مدل کاملا جدید به بازار عرضه شود. هیدآکی ایدا، طراح کانسپت FT-Se، در مصاحبه با نشریه اینترنتی اینساید ای‌وی گفته که خودرو بعد از سال ۲۰۲۶ به بازار خواهد آمد و قرار است با خودرو‌هایی نظیر پورشه باکستر رقابت کند. تویوتا پلتفرم جدیدی برای خودرو‌های الکتریکی‌ ساخته که ارتفاع کمی از زمین دارد.

 همین باعث شده مرکز ثقل خودرو به زمین نزدیک‌تر شده و در نتیجه کیفیت رانندگی افزایش یابد. تویوتا برای اینکه تجربه رانندگی با این خودرو را به خودرو‌های بنزینی شبیه‌تر کند، آن را با دنده دستی خواهد ساخت. خودرو‌های الکتریکی در حالت عادی دنده ندارند، اما تویوتا سیستمی ساخته که دنده دستی را شبیه‌سازی می‌کند. 

تویوتا می‌خواهد فروش خودرو‌های الکتریکی‌اش را تا سال ۲۰۲۶ به یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه در سال افزایش دهد.
برچسب ها: تویوتا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران