کد خبر : ۵۸۰۴۴
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
با وجود اینکه رالی سوپرشارژ تسلا به‌دلیل رشد ضعیف‌تر فروش کاهش می‌یابد، انتظارات برای فروش بی‌وای‌دی (BYD) به‌عنوان تولیدکننده برتر خودروهای الکتریکی چین به لطف سودهای بی‌سابقه افزایش می‌یابد.
به گزارش خودروکار -  بی‌وای‌دی به سرعت در حال نزدیک‌ شدن به تسلا به‌عنوان بزرگ‌ترین فروشنده خودروهای الکتریکی در جهان است. با این حال، سهام شرکت ایلان ماسک در سال جاری ۶۸درصد افزایش یافته که بسیار بیشتر از افزایش ۲۸درصدی سهام بی‌وای‌دی در فهرست هنگ‌کنگ است.

بی‌وای‌دی با وجود تشدید رقابت و کاهش بیشتر در فروش خودروهای جدید انرژی چین، فروش بالایی را ثبت کرد.

 ماسک با چشم‌اندازی ناامیدکننده جهانی خودروهای برقی را زیر سوال برد و گفت افزایش نرخ‌های بهره در ایالات‌متحده به فروش آن آسیب زده است. نتایج تسلا همچنین از جنگ چندماهه قیمتی رنج می‌برد که در تلاش برای تقویت تقاضا آغاز کرده بود. 

سهام بی‌وای‌دی در این ماه بیش از یک‌درصد افزایش یافته است؛ درحالی‌که تسلا ۱۷درصد سقوط کرده، منجر به کاهش ارزش سهامداران جهانی شده است.

 بی‌وای‌دی در سه‌ماه اخیر رکورد فروش ۸۲۲هزار و ۹۴دستگاه خودرو از جمله هیبریدی داشت که به تثبیت برتری خود به‌عنوان پرفروش‌ترین برند خودروی چین کمک کرد. 

چیزی که به‌ویژه ناظران صنعت را شگفت زده کرد، این است که به نظر می‌رسد بی‌وای‌دی با وجود رقابت قیمت، درآمد بیشتری به ازای هر وسیله نقلیه کسب می‌کند. تحلیلگران بر این باورند که بی‌وای‌دی می‌تواند سودآوری خود را تا سال آینده به لطف فروش بیشتر خودروهای سطح بالا و همچنین توسعه مستمر در خارج از کشور حفظ کند.

 بر اساس گزارش بلومبرگ، بهبود چشم‌انداز سود به جذاب‌تر کردن سهام بی‌وای‌دی کمک کرده و درآمدهای آینده آن را تا حدود ۱۸برابر در مقایسه با بیش از ۵۰ برابر تسلا کاهش داده است.
برچسب ها: تسلا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران