کد خبر : ۵۸۰۳۱
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
شرکت خودروسازی پورشه نتایج ۹ماهه خود را مطابق با پیش‌بینی سالانه گزارش کرد، اما هشدار داد که بخش لوکس نیز مانند سایرین از هزینه‌های بالاتر رنج می‌برد و با افزایش نرخ‌های بهره، اعتماد مصرف‌کننده را کاهش داده است.
به گزارش خودروکار -  لوتز مشکه، مدیر مالی پورشه، گفت: زنجیره تامین این خودروساز لوکس رو به بهبود بود، اما تورم بالا همراه با اوج سرمایه‌گذاری برای خط تولید محصولات جدید برای عرضه در سال ۲۰۲۴ به معنی بالا بودن هزینه‌ها بود.مشکه گفت: دولت‌ها نرخ‌های بهره را به‌شدت افزایش دادند و این اتفاق وضعیتی را ایجاد می‌کند که در آن مشتریان تمایلی به سرمایه‌گذاری در یک محصول جدید ندارند.


ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، نیز اظهار کرد که نگران است هزینه‌های وام‌گیری بالاتر باعث شود مشتریان از خرید خودروهای تسلا با وجود کاهش قابل‌توجه قیمت‌ها اجتناب کنند.

دیگر خودروسازان بزرگ نیز به همین ترتیب محتاط‌‌تر شده‌اند. افزایش تورم و عدم اطمینان اقتصادی تمایل خریداران را پس از سال‌ها تقاضای پرفروش، کاهش داده و به فروش سه‌ماهه برندهای لوکس آسیب زده است.پورشه مدل‌های پانامرا، تایکان و ماکان جدید و نسلی دیگر از خودروهای اسپرت را در سال آینده عرضه خواهد کرد و امسال ۲میلیارد یورو (۲.۹میلیارد دلار سنگاپور) برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است که بالاترین رقم در یک دوره ۹ماهه در جهان است.

 این خودروساز لوکس بازدهی ۱۸.۳درصدی از فروش را با سود عملیاتی ۹درصدی به ۵.۵میلیارد یورو در ۹ماهه اول سال گزارش داد. طبق گزارش رویترز، تحویل خودروهای اسپرت تمام‌الکتریکی تایکان آن با ۱۱درصد رشد به ۲۷هزار و ۸۸۵ دستگاه رسید که نشان‌دهنده کاهش چالش‌های زنجیره تامین در ایمن‌سازی برخی از قطعات خودروهای برقی باتری‌دار است.
برچسب ها: پورشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران