کد خبر : ۵۸۰۳۰
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲
اتحادیه کارگران خودرو (UAW) روز شنبه اعلام کرد به توافق آزمایشی با شرکت مادر فیات کرایسلر، استلانتیس، دست یافته‌ است که به افزایش دستمزدها و پایان دادن به اعتصاب شش‌هفته‌ای منجر می‌شود.
به گزارش خودروکار - به گزارش فایننشال تایمز، این قرارداد یک پیروزی بزرگ برای اتحادیه کارگران است که شامل افزایش ۲۵درصدی حقوق پایه تا ماه آوریل ۲۰۲۸، افزایش بابت هزینه‌های زندگی به علاوه افزایش‌های بیشتر برای کارگران تازه‌وارد و موقت می‌شود. این شرایط مشابه قراردادی است که روز چهارشنبه با فورد موتورز منعقد شد. براساس این بیانیه، شرکت استلانتیس همچنین ۵هزار شغل ایجاد خواهد کرد، و کارخانه مونتاژ Belvidere در ایلینوی که قبل از اعتصاب بیکار بود دوباره بازگشایی خواهد شد.

این توافق تا زمانی که اعضای اتحادیه شرایط آن را تایید نکنند اجرایی نمی‌شود.

با این توافق جنرال‌موتورز تنها خودروساز در میان سه خودروساز بزرگ است که پس از نزدیک به دو ماه اعتصاب که دیترویت را متوقف کرده و بیش از   ۴۵هزار شغل را در خطر قرار داده است به توافقی نرسیده است.

اتحادیه کارگران خودرو روز شنبه اعلام کرد که اعتصاب خود را در جنرال‌موتورز گسترش داده است، به طوری که کارخانه‌‌ای در اسپرینگ هیل ایالت تنسی را نیز شامل می‌شود.

فورد روز پنجشنبه اعلام کرد که اعتصابات برای این شرکت حدود ۱.۳میلیارد دلار هزینه داشته است، به طوری که تولید خودرو و کامیون آن ۸۰هزار دستگاه کاهش یافته است.

 جنرال موتورز نیز اعلام کرده است که اعتصابات برای این شرکت ۸۰۰میلیون دلار هزینه داشته است.

اتحادیه کارگران خودرو چانه‌زنی با این سه خودروساز را در ماه ژوئیه آغاز کرد و در نهایت در سپتامبر تصمیم به اعتصاب گرفت. این اولین بار در تاریخ این اتحادیه است که به طور همزمان با سه خودروساز وارد اعتصاب می‌شود.

این مذاکرات پرتنش که اختلافات زیادی بر سر خودروهای برقی در آن وجود داشته است، توسط رئیس جدید اتحادیه، شان فین، رهبری می‌شود. فین نسبت به رهبران قبلی کمتر مصالحه‌جو بوده است و از مراسم سنتی دست دادن با مدیران خودروساز در ابتدای فرآیند نیز اجتناب کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران