کد خبر : ۵۷۹۷۶
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
شرکت خودروسازی استلانتیس قصد دارد فروش خودروهای تجاری سبک خود (LCV) را تا سال ۲۰۲۷ تا ۲۵درصد افزایش دهد تا بتواند از فورد، رهبر بازار جهانی، پیشی بگیرد.
 به گزارش خودروکار -استلانتیس قصد دارد طی چهار سال آینده از فورد به عنوان بزرگ‌ترین فروشنده وانت در جهان پیشی بگیرد و با توجه به طیفی از مدل‌ها، از رقیب جهانی خود عبور کند و به رهبر جهانی در خودروهای تجاری سبک (LCV) تبدیل شود. 

سومین خودروساز بزرگ جهان در سال گذشته ۱.۶میلیون خودروهای تجاری سبک در سطح جهان تحت برندهای فیات، پژو، سیتروئن، اوپل، واکسول و رَم تراکس فروخت و درآمدی در حدود ۶۰میلیارد یورو داشت که یک‌سوم کل فروش سالانه آن است.


ژان فیلیپ ایمپاراتو اظهار کرد که ما می‌خواهیم در خودروهای تجاری سبک شماره یک باشیم.

 قهرمان خودروهای تجاری سبک، فورد، استلانتیس و تویوتاست. ژان فیلیپ ایمپاراتو گفت: برای اینکه شماره یک باشیم باید فورد را شکست دهیم و افزود که فورد در سال گذشته ۳۰۰هزار خودروی تجاری سبک بیشتر از استلانتیس فروخت.

 این غول چندملیتی می‌خواهد فروش ون و وانت‌بار خود را از ۱.۶میلیون دستگاه در سال گذشته به حدود دومیلیون در سال ۲۰۲۷ افزایش دهد که  برای پیشی گرفتن از رقیب اصلی خود کافی است.

 فروش خودروهای تجاری سبک استلانتیس تاکنون در سال ۲۰۲۳ به ۱.۱میلیون دستگاه رسیده است، درحالی‌که انتظار می‌رود مجموع آنها برای کل سال حدود ۱.۸میلیون دستگاه باشد. طبق 

گزارش رویترز، استلانتیس در حال حاضر تولیدکننده شماره یک خودروهای تجاری سبک در اروپا و آمریکای جنوبی است.
برچسب ها: استلانتیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران