کد خبر : ۵۷۹۱۹
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۶
در نیمه اول سال حدود یک میلیارد دلار محصولات پلیمری و ۱۲۰ میلیون دلار محصولات حوزه خودرو و نیرومحرکه و نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار لوازم خانگی صادر شده است.
به گزارش خودروکار - بر اساس آمارهای اعلام شده از گمرک و سازمان توسعه تجارت  در 6 ماهه نخست سال جاری مجموع صادرات غیرنفتی شامل پتروشیمی و پایه نفتی، معدن و صنایع معدنی، صنعت و کشاورزی 67 میلیون و 744 هزار تن به ارزش 24 میلیارد و 144 میلیون دلار بوده است.

 درمجموع در این مدت نسبت به نیمه نخست سال قبل وزن صادرات غیرنفتی 29 درصد رشد داشته، اما ارزش آن با افت 2.6 درصدی مواجه شده است. بیشترین سهم این صادرات مربوط به پتروشیمی و میعانات گازی است که نزدیک به 52 درصد (به لحاظ ارزشی) کل صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است.

 براساس داده‌های اعلام شده معدن و صنایع معدنی نیز با رقمی نزدیک به 27 درصد در رتبه دوم قرار دارد. سهم صنعت و کشاورزی نیز از کل ارزش صادرات غیرنفتی به ترتیب 15 و شش درصد بوده است.

 نیمه اول سال حدود یک میلیارد دلار محصولات پلیمری و 120 میلیون دلار محصولات حوزه خودرو و نیرومحرکه و نزدیک به 200 میلیون دلار لوازم خانگی صادر شده است.


برچسب ها: صادرات خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران