کد خبر : ۵۷۸۹۳
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹
سومین مرحله عرضه خودرو در سامانه یکپارچه با ۹ محصول خودرو توسط هار خودروساز مونتاژی از روز گذشته آغاز شده است و تا ۲۷ مهرماه ادامه دارد.
به گزارش خودروکار -  سامانه عرضه یکپارچه خودروهای داخلی که از روز گذشته ۲۴ مهرماه آغاز شده است در آن چهار خودروساز مونتاژی از جمله مدیران خودرو، صنایع خودروسازی ایلیا، کرمان موتور و سانیار موتور ، ۹ مدل خودرو را عرضه کرده اند.

این محصولات خودرویی در قالب فروش فوق العاده (تحویل سه ماهه) به متقاضیان عرضه می‌ شود. همچنین مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه بدون عرضه محصولات ایران خودرو و سایپا آغاز به کار کرده است.

این مرحله سوم، با توجه به اجرای مرحله اول و دوم تخصیص خودرو از محل ظرفیت های مازاد برخی شرکت های خودروساز و نظر به تکمیل نشدن ظرفیت های موجود و با هدف تسهیل شرایط برای تمامی متقاضیان ،ظرفیتهای خالی خودروسازان مجددا با شرایط جدید و از طریق سامانه یکپارچه عرضه شده است که دراین مرحله افرادی که تاکنون از طریق سامانه یکپارچه اقدام به ثبت نام خودرو نکرده اند نیز امکان شرکت در طرح را خواهند داشت.

کدام خودروها در مرحله سوم فروش سامانه پکپارچه عرضه شد؟

همچنین در این مرحله، متقاضیان محصولات تمامی شرکتهای حاضر در طرح که تاکنون توسط خودروساز فراخوان نشده اند، می توانند نسبت به تغییر خودروی اعلام شده قبلی به محصولات عرضه شده جدید طی فرایند اعلامی اقدام کنند.

در این مرحله، متقاضیانی که در دور دوم سامانه نوبت دهی هیچ خودرویی به آنها تخصیص داده نشده است و متقاضیان طرح عادی، طرح جوانی جمعیت و متقاضیان تعویض خودروهای فرسوده می‌توانند شرکت کنند.

متن کامل اطلاعیه سامانه یکپارچه فروش خودرو به شرح ذیل است:

۱ - متقاضیان محصولات تمامی شرکتهای حاضر در طرح که تاکنون توسط خودروساز فراخوان نشده اند می توانند نسبت به تغییر خودروی اعلام شده قبلی به محصولات عرضه شده جدید طی فرایند ذیل اقدام کنند:

۱-۱- در ابتدا متقاضی با ورود به پروفایل کاربری خود باید گزینه ویرایش سفارش خود را از قسمت جزییات سفارش انتخاب نماید تا سفارش خودرو قبلی حذف شود.

۱-۲- پس از ویرایش سفارش برای هر متقاضی از سبد محصولات اعلامی در سایت، امکان انتخاب محصول مهیا شده و میبایست خودروی جدید خود را انتخاب کند.

۱-۳- پس از پایان مهلت تغییرخودرو به سایت خودروساز مراجعه و نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام نموده تا فرآیند ثبت نام نهایی شود.

تبصره ۱: در صورت انتخاب خودرو بیش از ظرفیت موجود در فصول اعلام شده، تخصیص به ترتیب اولویتهای تعیین شده قبل صورت خواهد گرفت.

تبصره۲: درصورتی که متقاضی سفارش قبلی را لغو و امکان انتخاب خودروی جایگزین فراهم نگردد کماکان اولویت قبلی ایشان محفوظ خواهد ماند.

تبصره ۳: در صورتی که متقاضی، خودروی جدید را انتخاب نماید ولی در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه ننماید از اولویت بندی حذف می‌شود.

۲ - متقاضیانی که در دور دوم سامانه نوبت دهی هیچ خودرویی به آنها تخصیص داده نشده است.

۳ - متقاضیانی که تاکنون در سامانه ثبت نام نداشته اند. (جدید)

۳-۱- در ابتدا متقاضی با ورود به سامانه https://esalecar.ir باید گزینه ثبت نام را انتخاب نماید و پس از تشکیل پروفایل و تکمیل اطلاعات مندرج در آن امکان انتخاب خودروهای عرضه شده در این مرحله را دارد. بدیهی است مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده با متقاضی است.

۳-۲- ظرفیت قابل عرضه به این دسته از متقاضیان از محل عدم تکمیل ظرفیت پس از تخصیص به متقاضیان بند ۱ و ۲ خواهد بود.

۳-۳- پس از تخصیص خودرو به متقاضی و اطلاع رسانی به ایشان با توجه به شیوه فروش این مرحله کل مبلغ خودرو بایستی به حساب شرکت مربوطه واریز شود.

۳-۴- پس از واریز مبلغ مرتبط با خودرو به حساب شرکت نسبت به پالایش اطلاعات اعلامی متقاضی (حداکثر یک هفته پس از واریز وجه) اقدام شده و در صورت احراز شرایط طرف تقاضا نسبت به انعقاد قرارداد با ایشان اقدام می‌شود.

۳-۵- در صورت عدم احراز شرایط تخصیص خودرو ابطال و شرکت خودروساز مکلف به عودت مبلغ واریزی ظرف مدت ۲۰ روز است.

۳-۶- مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده در سامانه و داشتن کلیه شرایط تخصیص خودرو بر عهده متقاضی بوده و در صورت اثبات عدم احراز شرایط در بررسی های بعدی و در هر مرحله، تخصیص خودرو به ایشان کان لم یکن خواهد بود.

* مدت زمان جابه جایی، انتخاب خودرو و ثبت نام در این مرحله ۳ روز خواهد بود.

* پس از ارسال فهرست اولویت بندی شده به شرکت های خودروساز و اطلاع رسانی به متقاضیان امکان تکمیل وجه به مدت ۵ روز فراهم می‌شود.

* کلیه افرادی که تاکنون دعوتنامه برای ایشان صادر شده و یا خرید خودرو داشته اند مشمول این طرح نیست.

* در صورتی که متقاضی، خودرویی را انتخاب نماید ولی در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه نکنند از اولویت بندی حذف می‌شوند.

* با توجه به شرایط فروش در صورت تاخیر در تحویل شرکت مکلف به پرداخت جرایم تاخیر مطابق ضوابط مربوطه می باشد. مطابق آیین نامه این شیوه فروش مشمول سود مشارکت و انصراف نیست.

به جهت تسهیل در فرایند انجام کار پیشنهاد می شود متقاضیان جهت مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان به سایت شرکت های مذکور مراجعه‌ کنند.

زمان اجرای شروع تا پایان طرح از روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ تا روز پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ است.
برچسب ها: سامانه پکپارچه
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران