کد خبر : ۵۷۸۸۶
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
در ماه سپتامبر، ثبت‌نام خودروهای سواری جدید در بریتانیا با ۲۱درصد افزایش سالانه به تعداد ۲۷۲هزار و ۶۱۰ دستگاه رسید.
به گزارش خودروکار -پس از نه ماه از سال ۲۰۲۳، تعداد کل ثبت‌نام‌‌های جدید به یک‌میلیون و ۴۵۱هزار و ۹۰۸ دستگاه رسید که افزایش ۲۰درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. بخش خودروهای برقی پلاگین نیز گسترش یافت، اما فقط کمی سریع‌تر از بازار عمومی.


انجمن سازندگان و بازرگانان موتور (SMMT) گزارش می‌دهد ۶۳هزار و ۸۵۸ دستگاه خودروی پلاگین جدید در ماه گذشته (۲۷درصد بیشتر از یک سال قبل) به ثبت رسیده است که ۲۳.۴درصد از کل بازار (در مقایسه با ۲۰.۴درصد در سال گذشته) است. 

هیبریدهای غیرقابل‌شارژ ۳۸هزار و ۱۴ مورد جدید را ثبت کردند و ۱۳.۹درصد از بازار را به خود اختصاص دادند. در ماه سپتامبر، ثبت‌نام خودروهای تمام‌برقی به تعداد ۴۵هزار و ۳۲۳ دستگاه رسید (افزایش ۱۹درصدی نسبت به سال گذشته). 

این چهل و یکمین ماه متوالی رشد سال به سال است، اما نکته‌ای وجود دارد. رشد کندتر از بازار عمومی است و صرفا به خرید ناوگان مربوط می‌شود (۵۰.۶درصد)، زیرا ثبت‌نام BEV خصوصی ۱۴.۳درصد کاهش یافته است.

در خبری دیگر اعلام شده استلانتیس در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳، تعداد ۳۸۰هزار و ۵۶۳ دستگاه خودرو در ایالات متحده فروش داشته که در این بین، فروش پلاگین‌ها فزاینده بوده است.  

طبق گفته استلانتیس، در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۳، فروش خودروهای هیبریدی پلاگین به تعداد ۳۷هزار و ۷۹ دستگاه رسید که ۱۳۲درصد بیشتر از یک سال قبل است و یک رکورد سه‌ماهه متوالی دیگر را به ثبت رساند. 

استلانتیس تاکنون بیش از ۹۸هزار دستگاه خودروی هیبریدی پلاگین در ایالات متحده فروخته که بیش از هشت درصد از کل حجم آن است. در سال ۲۰۲۲، استلانتیس بیش از ۶۳هزار دستگاه خودروی هیبریدی پلاگین را در ایالات متحده فروخت.
برچسب ها: پلاگین‌
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران