کد خبر : ۵۷۸۶۷
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱
درحالی شورای رقابت مدعی است که در جریان قیمت علی الحساب خودروهای وارداتی نبوده که مصوبه "کارگروه خودروی این شورا "حاکیست اعلام مجوز قیمت علی الحساب خودروهای وارداتی با مصوبه این بخش اجرا شده اما شورای رقابت نمی خواهد این موضوع را قبول کند.
به گزارش خودروکار -  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در واکنش به انتشار خبری تحت عنوان "تخلف در اعلام قیمت علی الحساب 6 خودرو وارداتی" در این خبرگزاری به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: براساس مصوبه 18 مهرماه کارگروه خودرو شورای رقابت مقرر شده با توجه به اینکه فرایند واردات خودروهای وارداتی در حال انجام است و تعیین قیمت قطعی و انجام فرایند ثبت نام مستلزم ارائه کلیه اسناد و مدارک ترخیص می شود و با عنایت به زمان بر بودن این موضوع و به جهت تنظیم بازار خودرو قرار شده سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به برآورد علی الحساب خودرو، در خصوص خودروهایی که وارد شده و مجوزهای لازم از قبیل استاندارد، محیط زیست و ... را اخذ نموده‌اند برای تخصیص به افراد دارای اولویت در سامانه فروش اقدامات اجرایی لازم را با دریافت بخشی از مبلغ علی الحساب اعلامی معمول نماید.

همچنین قرار شد تعیین قیمت قطعی پس از ارائه کلیه مستندات و تصویب شورای رقابت اجرایی و ملاک تصویه حساب با مشتری باشد.

برهمین اساس سازمان حمایت با توجه به این مصوبه، مجوز اعلام قیمت های علی الحساب را کسب کرده و هیچگونه تخلفی در این رابطه صورت نگرفته است.
برچسب ها: سازمان حمایت
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران