کد خبر : ۵۷۸۴۶
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸
مدیر بازاریابی و بازرگانی شرکت خودروسازی فراری ایتالیا اعلام کرد این شرکت فروش خودروهای اسپورت لوکس خود در آمریکا با ارز مجازی را آغاز کرده و قرار است با توجه به درخواست افراد ثروتمند، این سیاست در بازار اروپا هم اجرا شود.
به گزارش خودروکار -‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش رویترز، انریکو گالی‌‌یِرا، مدیر بازاریابی و فروش شرکت خودروسازی فراری ایتالیا، اعلام کرد این شرکت فروش محصولات خود در آمریکا به ارزهای مجازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آغاز کرده است. 

وی تاکید کرد قرار است این سیاست در بازارهای اروپایی و با توجه به درخواست افراد ثروتمند اجرایی شود. 

البته پیش‌تر در سال ۲۰۲۱ شرکت تولید خودروهای برقی تسلا نیز فروش به بیت‌کوین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کلید زده بود، اما پس از مدتی ایلان ماسک، بنیان‌گذار این شرکت و ثروتمندترین فرد جهان، به خاطر نگرانی‌های زیست‌محیطی در فرایند استخراج بیت‌کوین، این روند را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف کرد. 

گالی‌یرا تاکید کرد صنعت استخراج ارزهای مجازی اقداماتی در راستای کاهش تولید آلایندگی با استفاده از نرم‌افزارهای جدید و توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را در دستورکار قرار داده و همین امر موجب شده فراری فروش محصولاتش به ارزهای مجازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجرایی کند.

فراری در نیمه نخست امسال ۱۸۰۰ دستگاه خودرو به آمریکای شمالی ارسال کرده که بخشی از آنها در بازار ایالت متحده عرضه شده است.

 این مقام شرکت فراری ایتالیا تاکید کرد با این اقدام شاهد خرید خودروهای فراری توسط مشتریانی خواهیم بود که تا پیش از این توان پرداخت پول خودروهای فراری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند اما لزوما مشتری این شرکت نبودند. 

این شرکت ایتالیایی که قیمت خودروهایش بین ۲۰۰هزار تا بیش از ۲میلیون دلار است، در سال ۲۰۲۲، ۱۳هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو فروخته است. ۴۶درصد خودروهای فراری هم در نیمه نخست امسال هم به اروپا و خاورمیانه و آفریقا صادر شده است.
برچسب ها: فراری
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران