کد خبر : ۵۷۸۳۹
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی با ابراز نگرانی از افزایش آمار تصادفات رانندگی در ایران، به پنج اصل مدیریت ایمنی، راه ایمن، خودروی ایمن، کاربر ایمن و امداد و فوریت‌های پزشکی به عنوان پایه‌های ‌ایمنی اشاره کرد.
به گزارش خودروکار -  «شهریار افندی‌زاده» افزود: هر یک از دستگاه‌های مسوول باید اقدامات پیشگیرانه لازم را برای کنترل و کاهش آمار تصادفات رانندگی به عنوان یکی از معضلات اجتماعی کشور به انجام برسانند.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور بیان‌داشت: ایمنی راه به عنوان یکی از این پایه‌ها، می‌تواند نقشی موثر در کنترل خطاهای رانندگان داشته باشد که این نقش باید با طراحی مبتنی بر انتظار راننده و رده عملکردی راه در مراحل ساخت و توسعه و همچنین نصب و نگهداری مناسب از علایم و تجهیزات ایمنی راه‌ها برآورده شود.

وی ضمن اشاره به رعایت اصول ایمنی در همه مراحل طراحی و ساخت و بهره‌برداری شبکه جاده‌ای کشور، تاکید کرد: بازدید و بازرسی راه به صورت مستمر در همه این مراحل توسط طراحان، پیمانکاران و عوامل راهداری کنترل و مورد توجه قرار گرفته است.

افندی‌زاده ادامه داد: به منظور بازنگری و پایش پیاده‌سازی و کنترل اصول و الزامات ایمنی راه در مراحل ساخت و پیش از بهره‌برداری، دبیرخانه شورای‌عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل را موظف کرد تا با برگزاری نشست‌های تخصصی در چارچوب شورای مذکور، ضمن مروری بر فرآیندهای بازرسی و بازدید ایمنی، نسبت به تشکیل کمیته‌ای تخصصی برای بازنگری فرآیندهای مذکور در صورت لزوم و ایجاد هماهنگی بیشتر مابین دستگاه‌های مسوول اقدام کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران