کد خبر : ۵۷۸۳۴
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور فراجا از برخورد ۵۰ دستگاه خودرو در چند نقطه در یک مسافت یک کیلومتری از آزادراه کرج ـ قزوین خبر داد.
به گزارش خودروکار - سرهنگ احمد شیرانی؛ رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در ایام شروع بارش‌ها شاهد وقوع تصادفات زنجیره‌ای ناگواری هم در بخش خودروهای سواری شخصی و هم در بخش حمل و نقل عمومی بار و مسافر هستیم.

وی افزود: بارش‌ باران از روز گذشته در جاده‌ها باعث افزایش لغزندگی سطح مسیر شده و خطر تصادف و واژگونی‌ها افزایش یافته است. معمولاً اولین بارندگی ها در فصل پاییز به علت وجود ذرات ریز و اثرات روغن برجا مانده در سطح معابر ناشی از تردد وسایل نقلیه باعث تشدید لغزندگی و افزایش احتمال تصادف می‌گردد.

شیرانی ادامه داد: در این شرایط کاهش سرعت در رانندگی و رعایت احتیاط بیشتر بسیار حائز اهمیت است. لغزندگی جاده‌ها به همراه بی‌احتیاطی برخی رانندگان در رعایت سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی خطر تصادف‌های زنجیره‌ای را افزایش می‌دهد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور فراجا گفت: در روزهای برفی و باران سرعت مطمئنه باید رعایت شود، یعنی رانندگان باید با سرعتی کمتر از سرعت مجاز که در آن بتوانند به راحتی وسیله را کنترل کنند، رانندگی کنند؛ همچنین رعایت فاصله طولی مناسب شرایط برف و باران نیز با توجه به کاهش اصطکاک در کف جاده الزامی است.


وی اضافه کرد: متاسفانه در ساعت اولیه بامداد امروز در آزادراه کرج ـ قزوین محدوده جواد نیا در یک مسافت یک کیلومتری تعداد 50 خودرو در چند نقطه متفاوت با یکدیگر برخورد کردند که علاوه بر خسارت‌های مالی، 4 نفر از هموطنان در این تصادف مجروح و توسط اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.
برچسب ها: پلیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران