کد خبر : ۵۷۸۲۳
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
دادستانی تهران اعلام کرد: معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران و شرکت تپسی موظف شدند نواقص و اشکالات موجود در خصوص سرویس مدارس تپسی را مرتفع کنند و ظرف یک هفته نتایج را به دادستانی گزارش دهند.
به گزارش خودروکار - سرویس مدرسه تپسی از شهریورماه امسال با اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها و دریافت شهریه، قرار بود از هفته اول مهرماه خدمت‌رسانی را ارائه کند اما این موضوع به‌طور کامل محقق نشد و بسیاری از خانواده‌هایی که درخواست استفاده از این سرویس را داده بودند با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند که نارضایتی آنها را به‌دنبال داشت.

حال اخبار حکایت از آن دارد که به‌منظور بررسی و رفع مشکلات پیش‌آمده درخصوص نحوه ارائه خدمات سرویس مدارس به دانش‌آموزان از سوی شرکت تپسی، مدیرعامل این شرکت و نمایندگان شهرداری تهران و آموزش و پرورش به دادستانی تهران فراخوانده شدند.


در این جلسه تأکید شد که فعالیت پیمانکاران در حوزه حمل‌ونقل دانش‌آموزی منوط به اخذ گواهی صلاحیت از مرجع ذی‌صلاح است و تاکسی‌های اینترنتی از این موضوع مستثنی هستند و با اخذ مجوز صلاحیت از وزارت کشور و با احراز شرایط، می‌توانند نسبت به خدمات‌دهی به دانش‌آموزان اقدام کنند.

همچنین در این جلسه اعلام شد؛ قبل از شروع مدارس، 9 هزار راننده در طرح سرویس مدارس در شرکت تپسی ثبت‌نام کردند که با توجه به نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس، این تعداد به 6 هزار نفر کاهش یافت و متعاقباً در روز اول سال تحصیلی حدود 60 درصد دیگر از رانندگان نیز انصراف دادند و ارائه خدمات عملاً از پنجم مهرماه آغاز شد.

سپس با دستور دادستانی تهران با توجه به ثبت‌نام بیش از 12 هزار دانش‌آموز در این طرح جهت بهره‌مندی از خدمات سرویس مدرسه و با توجه به خدمات‌دهی ضعیف شرکت تپسی که نارضایتی عمومی را به‌دنبال داشته است، مقرر شد این شرکت به تعهدات خود در زمینه سرویس‌دهی به دانش‌آموزان عمل کند.

در پایان اعلام شد؛ با توجه به اینکه 90 درصد خانواده‌ها پس از انصراف از شرکت در طرح خدمت سرویس مدارس تپسی، وجوه واریزی خود را دریافت کرده‌اند، معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران و مدیرعامل شرکت تپسی، نواقص و اشکالات موجود را مرتفع کنند و ظرف یک هفته نتایج را به دادستانی گزارش دهند.

همچنین با دستور دادستانی تهران، شرکت تپسی مکلف شد وجوه پرداختی توسط خانواده‌هایی را که درخواست انصراف از خدمات سرویس آن شرکت را دارند، بلافاصله به آنان مسترد کند.

به گزارش تسنیم، مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضاییه هم در نشست خبری 18 مهرماه خود درباره اقدام تپسی در دریافت مبالغی از کاربران برای ارائه سرویس مدرسه و ارائه ندادن خدمات به کاربرانی که وجه خدمت را پرداخت کرده بودند، گفت: مدیرعامل شرکت پیشگامان فناوری و دانش آرامیس که یک شرکت خدمات اینترنتی است، در ارتباط با این قضیه به دادسرای عمومی و انقلاب تهران دعوت شد‌. در جلسه‌ای که صبح روز دوشنبه 17 مهر با حضور وی، دادستان تهران و افرادی که با موضوع مرتبط هستند برگزار شد، مقرر شده است وجه پرداختی به والدینی که هزینه را واریز کرده بودند و انصراف دادند، اعاده شود.

وی ادامه داد: برای تأمین کامل سرویس خدمات تپسی به دانش‌آموزان نیاز به حدود یک‌هزار دستگاه تاکسی است که مقرر شده است معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در تأمین آن اهتمام داشته باشد.
برچسب ها: تپسی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران