کد خبر : ۵۷۵۶۹
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
سرپرست معاونت ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت: آزادراه اصفهان- شیراز به طول ۲۱۰ کیلومتر مهرماه امسال در یک مرحله به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش خودروکار - «محمود ملازینل» درباره زمان افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان افزود: این آزادراه به طول ۲۱۰ کیلومتر از محدوده «ایزدخواست» شروع می‌شود و جزو طولانی‌ترین پروژه‌های آزادراهی است که در هفته نخست مهرماه در یک مرحله با حضور رییس جمهور به بهره برداری می‌رسد.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور همچنین گفت: ۱۳۵ کیلومتر طول مسیر بین شیراز و اصفهان با ساخت این آزاد راه کوتاه شده و ۲.۵ ساعت از زمان سیر کاسته خواهد شد.

  آزادراه زنجان- تبریز به طول ۲۸۵ کیلومتر طولانی‌ترین آزادراه فعلی کشور است اما در مدت چهار سال به بهره برداری رسید و به همین دلیل این آزادراه لقب افتتاح طولانی ترین پروژه جاده‌ای را به خود گرفته است.

تکمیل اَبَرپروژه آزادراه شیراز- اصفهان که در سال ۱۳۸۹ آغاز شد، در مهرماه سال ۱۴۰۰ به پیشرفت ۸۵ درصدی رسیده بود، پس از تامین اعتبار از سوی دولت سیزدهم، هم اکنون آماده افتتاح است و مسیر فعلی را تا ۲ ساعت کوتاه‌تر می‌کند.

مسیر فعلی شیراز به سمت اصفهان ۴۸۵ کیلومتر و مدت زمان سفر نیز ۵.۵ تا ۶ ساعت به طول می‌انجامد.

با افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان که برخلاف مسیر فعلی به شکل مستقیم است طول مسیر ۱۳۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

آزادراه شیراز- اصفهان هم اینک حدود ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این آزادراه که قرار است در ۶ قطعه به صورت یک‌جا افتتاح شود، درحال تکمیل عملیات نصب علائم ترافیکی و ایمنی است.
برچسب ها: آزادراه
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران