کد خبر : ۵۷۵۳۷
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۲
فروش خودروهای برقی پلاگین در چین در ماه ژوئیه بار دیگر از مجموع فروش خودروهای پلاگین در سایر نقاط جهان فراتر رفت. در ماه ژوئیه، فروش ۶۵۸هزار و ۵۴۶ خودروی برقی سواری جدید در چین به ثبت رسیده که تقریبا ۳۱درصد بیشتر از یک سال قبل است. چنین حجمی ۳۸درصد از کل خودروهای سواری را تشکیل می دهد.
به گزارش خودروکار -  در سال جاری، فروش بیش از ۹/ ۳میلیون خودروی برقی پلاگین جدید در چین به ثبت رسیده است (حدود ۳۶درصد افزایش نسبت به سال گذشته)، که حدود ۳۶درصد از کل حجم است. در سال ۲۰۲۲، فروش بیش از ۹۲/ ۵میلیون خودروی برقی سواری جدید در چین ثبت شد (۳۰ درصد از کل حجم). در ماه ژوئیه، فروش کندتر تسلا مدل Y (به دلیل تمرکز بر صادرات) به تسلط بیشتر بر خودروهای پلاگین چینی ختم شد. چهار مدل پرفروش چینی بودند. اولین جایگاه‌ها توسط خودروهای بی‌وای‌دی اشغال شده‌اند - سونگ، کین، دولفین و سیگال. اما در ماه تحت بررسی، فروش خودروهای برقی پلاگین در اروپا نیز بالاترین نرخ رشد سالانه را در سال جاری نشان داد، زیرا مدل‌های BEV و PHEV هر دو افزایش فروش داشتند. در ماه ژوئیه، فروش ۲۳۴هزار و ۳۸۷ خودروی برقی پلاگین جدید در اروپا به ثبت رسیده که حدود ۴۸درصد بیشتر از یک سال قبل است. این تعداد، حدود ۲۳درصد از کل حجم است.

فروش خودروهای تمام‌الکتریکی نسبت به سال گذشته ۶۸درصد افزایش داشته و به بیش از ۱۵۰هزار دستگاه و ۱۵درصد سهم بازار رسیده است. فروش خودروهای پلاگین هیبریدی نیز بهبود یافته (افزایش ۲۲درصدی نسبت به سال گذشته) و به بیش از ۸۰هزار دستگاه رسیده است. در سال جاری فروش بیش از ۶/ ۱میلیون خودروی برقی سواری در اروپا به ثبت رسیده است که حدود ۲۲درصد از کل بازار را تشکیل می دهد. در سال ۲۰۲۲، فروش بیش از ۶/ ۲میلیون خودروی برقی سواری جدید در اروپا ثبت شد (حدود ۲۳درصد از کل حجم). تسلا از نظر تعداد ثبت‌نام، محبوب‌ترین برند خودروی پلاگین در اروپا بود.
برچسب ها: خودروهای برقی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران