کد خبر : ۵۷۵۲۲
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
بی‌‌‌ام‌‌‌و ۷۵۰میلیون دلار در کارخانه‌‌‌های بریتانیا برای تولید «مینی» تمام الکتریکی سرمایه‌گذاری می‌کند. بی‌‌‌ام‌‌‌و (۱۱سپتامبر) اعلام کرد که ۶۰۰میلیون پوند در کارخانه‌‌‌های خود در بریتانیا سرمایه‌گذاری می‌کند تا سال ۲۰۳۰ برند مینی تمام‌الکتریکی را تولید کند تا پس از سال‌ها عدم‌قطعیت مرتبط با برگزیت، رونق جدیدی به صنعت خودروی بریتانیا بدهد.
به گزارش خودروکار -  این خودروساز برتر آلمانی از سال ۲۰۲۶، دو مدل الکتریکی مینی‌کوپر سه‌درب و کراس‌اوور جمع‌وجور مینی اِیسمن را در کارخانه مینی خود در آکسفورد تولید خواهد کرد. 

میلان ندلکوویچ، مدیر تولید بی‌‌‌ام‌‌‌و گفت: این کارخانه از سال ۲۰۳۰ فقط مدل‌‌‌های الکتریکی تولید خواهد کرد و بسیاری از این خودروها به بازارهای سراسر جهان صادر خواهند شد.
 ندلیکوویچ در گفت‌‌‌وگو با خبرنگاران در آکسفورد گفت که این شرکت قصد دارد از باتری‌‌‌های ساخت اروپا در مدل‌‌‌های جدید ساخت آکسفورد استفاده کند، اما مشخص نکرد که این باتری‌‌‌ها از بریتانیا می‌‌‌آیند یا خیر و این موضوع به جذابیت بازار برای تامین‌‌‌کنندگانش بستگی دارد. 
همین دو مدل نیز در چین ساخته می‌شود و صادرات آن خودروها از سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.
کیمی بادنوک، وزیر بازرگانی بریتانیا، گفت: می‌خواهیم خودروسازی تنها در سطح بریتانیا نماند، بلکه بهترین در جهان باشد.
طبق گزارش رویترز، مینی اورجینال کوچک، سریع و مقرون‌به‌صرفه در سال ۱۹۵۹ به فروش رفت، اما آینده آن در بریتانیا برای سال‌ها با توجه به نگرانی درباره انتقال تولید به آلمان، چین یا جاهای دیگر نامشخص بوده است.
برچسب ها: BMW
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران