کد خبر : ۵۷۵۰۳
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
استاد دانشگاه با اشاره تولید خودروی جدید در کشور مطرح کرد؛
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: باید طراحی و تولید خودرو جدید داشته باشیم نه اینکه فقط اسم خودرو را عوض کنیم.
به گزارش خودروکار - «محمدحسن شجاعی فرد» در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در خصوص کیفیت خودروهای تولید داخل، اظهار داشت: استاندارد در دنیا مطابق نیاز جامعه و منطقه طراحی می‌شود، مثلا اگر کشوری نور کمی دارد، روشن بودن چراغ را استاندارد تعیین کرده‌اند.

وی افزود: ۸۰ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۲ تولید شده که بالای ۶۰ درصد آنها ۸۵ درصد استاندارد اروپا را نداشته‌اند، ولی ما استانداردهای غیرضروری مثل نمایش فشار باد لاستیک را ضروری می‌کنیم، در صورتی که باید به استاندارهای ضروری‌تر متناسب با شرایط کشور را اعمال کند.

عضو هیات علمی دانشگاه توضیح داد: روسیه با اعمال تحریم‌های اروپا ۴۵ استاندارد از استانداردهای ۸۵ گانه را حذف کرد. در دنیا خودروی اقتصادی بیشترین مشتری را دارد. ۸۰ درصد خودرهای ما زیر ۶ هزار دلار هستند و بالای آن مشتری ندارد. وقتی این استانداردهای ۸۵ گانه را کامل رعایت کنیم یک و نیم میلیارد به قیمت خودرو افزوده می‌شود.

شجاعی‌فرد گفت: در کشور خودرویی با پلتفرم ۴۰ سال پیش تولید و فقط اسم آن عوض می‌شود. وزن کم، قیمت کم و کیفیت بالا سه مولفه خودروی با کیفیت در جهان است، اما وقتی اسم و پلتفرم خودروی قدیمی عوض می‌ شود، فقط به وزنش اضافه می‌شود؛ ما باید طراحی و تولید خودرو جدید داشته باشیم نه اینکه فقط اسم خودرو را عوض کنیم.

وی گفت: عمر مفید خودرو ۵ سال و تا ۱۵۰ هزار کیلومتر و نهایتا ۱۰ سال است به همین دلیل تمام خودروهای تولیدی داخل از سال ۱۳۹۰ به قبل اصلا کیفیت ندارند.
برچسب ها: تولید خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر:
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
روزنامه های اقتصادی
آرین موتور
پرشیا خودرو
آرین موتور
پرشیا خودرو
آخرین اخبار
آرین موتور
پرشیا خودرو
MVM
فونیکس
کرمان موتور
ایلیا
ایساکو
صنعت کار
بیمه ملت
سایپا یدک
راین
عصر تشکل
امداد خودرو ایران